Malé i velké zájemce zvou profesionální hasiči každoročně na Den požární bezpečnosti, který letos vyšel na říjnový „pátek třináctého“ a je tradičně spojen s možností prohlídky moderní techniky a zázemí dvaceti hasičských stanic Moravskoslezského kraje včetně dvou nových moderních Integrovaných výjezdových center Ostrava-Jih a Třinec.

„Pouze dvě z 22 stanic Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje mají dnes (13. října 2017) zavřeno – Slezská Ostrava a Orlová, a to kvůli pokračující rekonstrukci. Letos bude Den požární bezpečnosti zaměřen na ochranu před případným požárem či únikem nebezpečného plynu, například instalací různých čidel, hlásičů a detektorů,“ řekl Petr Kůdela, tiskový mluvčí HZS Moravskoslezského kraje.

V Ostravě dnes budou pro veřejnost otevřeny hasičské stanice Zábřeh, Fifejdy, Poruba, Jih a Přívoz a to v době od 9 do 16 hodin. Nejzajímavější program bude tradičně v centrální hasičské stanici v Ostravě-Zábřehu, kde bude otevřeno až do 17 hodin.

Ve stanu prevence se zájemci dozvědí o bezpečném provozování komínů a kouřovodů, předvádět se bude fungování hlásičů požáru, detektorů nebezpečných plynů a přenosných hasicích přístrojů.

„Budou připraveny také ukázky moderní techniky, například vyprošťovací speciál Mercedes Actros Bizon, jeřáb Demag/Terex, kontejner nouzového přežití či mobilní siréna. Chybět nebude ani vyprošťování z havarovaného vozidla či manipulace s břemenem,“ doplnil Kůdela.

Vstup do všech hasičských stanic bude zdarma, dnes navíc mohou zájemci zavítat také do Hasičského muzea města Ostravy, a to od 9 do 17 hodin.

Pin It on Pinterest