Tradiční letní akce Prázdniny na Jihu je v plném proudu. Určena je dětem od 6 do 14 let, pro které je na každý všední den připravena nějaká aktivita. Zájem je opravdu velký.

Jak se točí film, parkourový workshop, dopoledne s hasičí, CDUčkiádu a spoustu dalších aktivit zažívají děti díky akci Prázdniny na Jihu, která potrvá až do 27. srpna a je zcela zdarma. Stačí se zaregistrovat na webu prazdninynajihu.cz. My jsme s kamerou zavítali do Tanečního centra Krokodýl, kde se hlavně tančilo.

Marta Szücsová, manager oddílu: “Dneska Krokodýl hostil mažoretky a tanečnice a baletky. Holky tady byly celé dopoledne, dostaly do těla. Dopoledne pršelo, takže jsme byli v tělocvičně a teď na závěr vysvitlo sluníčko, takže jsme byli schopni natrénovat i nějakou malou skladbu.”

Akce se zúčastnilo celkem 17 dívek, které se naučily nejen správné držení těla, ale také poskoky na airtrucku, mažoretkové prvky a tři baletní pozice.

Veronika Luňáčková, mažoretka: “Holky byly velmi šikovné na to, že to dělaly některé poprvé. Nejtěžší bylo asi se seznámit s tou tyčkou, že není to o stresu ty mažoretky, že to je hlavně o uvolnění. Že když se točí, tak nemůžeme mít to zápěstí napnuté a ztuhnuté, Musíme se fakt jako uvolnit, aby nám ty twilingy šly.”
Anketa: účastnice Prázdnina na Jihu: “Bylo to super, hodně jsme se toho naučili, cvičily jsme s hůlkama, na airtrucku a moc jsem si to užila.”
“Hodně moc se mi to líbilo, bylo to moc super a nejtěžší asi bylo , třeba ta roznožka pro mě. Ale jinak to tady je super, boží je to tu.”
“Bylo to dobré, naučila jsem se trochu šňůru. I když mi nešla, tak jsem se ji trochu naučila a bylo to super.”
“Bylo to moc super a podle mě tu přijdu zas.”
“Líbilo se mi tu hodně a bavilo mě to tu. Naučila jsem se pořádně točit hůlkou.”
“Mě se tady hodně líbilo. Mažoretky asi dělat nebudu, protože už dělám tanec, takže to by bylo na mě hodně a nebylo to ani tak moc těžké a s hůlkama se točilo dobře, ale ze začátku mi to absolutně nešlo, ale potom jsem se trošku do toho chytla.”
“Mě se to tady hodně líbilo a já jsem mažoretka tady.”

Holky se nenudily ani o přestávce, kdy si společně připravily sladkou ovocnou svačinu.

Marta Szücsová. manager oddílu: “O přestávce jsme udělali špízy. Holky se naučily krájet a naučily se hlavně jak se správně mají stravovat.”

Mažoretky z oddílu Krokodýl jsou velmi úspěšné. Nejtěžší na tomto sportu je mu propadnout a potom vydržet.

Marta Szücsová. manager oddílu: “Holky, které k nám chodí do oddílu, jsou mistryně světa v mažoretkovém sportu a myslím si, že by to mohla dokázat každá dívka, která by u sportu vydržela a které by se to zalíbilo a která by pravidelně trénovala.”

Do oddílu Krokodýl se mohou hlásit dívky už od 4 let věku.

Zdroj: Akce Prázdniny na Jihu pokračuje. Děti mají program téměř na celé prázdniny | Ostrava-Jih | Zprávy | POLAR TV

%d bloggers like this: