Spojovatelka Úmob Ostrava-Jih: 599 444 444 info@ostrava-jih.info

V sobotu 15. února startuje v Dolní oblasti Vítkovic tradiční populární běžkařský závod ČEZ City Cross Sprint. Ani tentokrát nebude pod vysokými pecemi nouze o napínavé souboje vyhlášených sprinterů z Česka i zahraničí. Akce se koná pod záštitou primátora Tomáše Macury s finanční podporou města Ostravy.

Jak se již stalo tradicí, po skončení ČEZ City Cross Sprintu je závodní trať zdarma přístupná široké veřejnosti. Zájemci si v rámci Týdne sportování mohou změřit čas v běhu soupaž na sto metrů, zapůjčit a zarezervovat si lyžařskou výbavu na webu www.citysprint.cz a chybět nebude ani biatlonová střelnice. Na tomto webu je také k dispozici harmonogram i program.

“City Cross Sprint je již tradiční ostravská akce, která se letos koná již po osmé v řadě, a já jsem ráda, že uprostřed města máme i takovouto typicky zimní akci a velmi mne těší, že na tratích může běžkovat i veřejnost a školáci,” řekla resortní náměstkyně primátora pro sport a školství Andrea Hoffmannová.

Letošní rok provázejí nepříznivé podmínky – extrémně teplá zima nepřeje umělému zasněžování, se kterým proto pomohl skiareál i obec Bílá.

Na startovní listině se představí mimo jiné vítěz z roku 2017 Phillip Bellingham z Austrálie nebo Even Northug, mladší bratr fenomenálního sprintera Pettera Northuga, který se stal dvakrát olympijským vítězem a třináctkrát slavil titul mistra světa. A účast potvrdil i současný reprezentační trenér Dušan Kožíšek.

Akce bude mít i charitativní přesah – jízdou na běžkařských trenažérech podpoří zdraví běžci neslyšící sportovce z Ostravy. Kromě běžkařského klání je připraven i bohatý doprovodný program, například exhibice  nejznámějšího českého biketrailisty Petra Krause, trojnásobného mistra světa. Účast přislíbil i cross-country cyklista Jaroslav Kulhavý, zlatý olympijský medailista z Londýna 2012. Malým návštěvníkům se bude věnovat Cirkus trochu jinak a celá akce vyvrcholí ohňostrojem a párty v BrickHouse, kde oslaví kapela Monkey Business 20 let na hudební scéně. Vstup na akci ČEZ City Cross Sprint je zdarma.

Zdroj: Atraktivní sportovní podívaná pod vysokými pecemi — Ostrava

Pin It on Pinterest