Beskydy jsou více než fenomén Lysá hora je název výstavy, umístěná v zastřešené části Náměstí Ostrava-Jih. Jde o jedinečný projekt, který připomíná, že v Beskydech se nachází mnoho atraktivních míst a lokalit. Nejen zmíněný nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd a Těšínska.

“Když teď nemůžeme do Beskyd, můžeme si je alespoň z části prohlédnout na náměstí,” zve k návštěvě venkovní expozice na ul. Horní v Hrabůvce místostarostka Hana Tichánková.

 

„Lysá hora je bezesporu královnou a nejčastějším cílem turistických výletů jednotlivců i rodin. Velký provoz turistů na Lysou horu se však začíná jevit jako problém. Cílem výstavy je poukázat i na jiná krásná zákoutí Beskyd, abychom podpořili lepší rozprostření turistů na jiné cíle jejich výletů,“ podotýká koordinátorka akce Miluše Vozňáková.

Deset poutavých fotografií bude možné spatřit na solitérních oboustranných nosičích City Gallery. Zajímavostí je, že se nejedná pouze o snímky profesionálních fotografů, ale zařazeny jsou i fotografie nadšenců horské turistiky.

„V době, kdy je kulturní vyžití pro občany města téměř výlučně zapovězeno, galerie a jiná kulturní zařízení jsou nuceně zavřená, je venkovní prostor jedinou schůdnou platformou pro realizaci výstav. Tato podpora aktivního trávení volného času je v našich očích nedocenitelná,“ říká dále Vozňáková s tím, že výstava bude putovní a postupně zamíří také na další místa Moravskoslezského kraje.

Výstava na Náměstí Ostrava-Jih bude pod  k vidění od 15. 3. do 11. 4. 2021.

Zdroj: Atraktivní výstava odhalí krásy Beskyd — Čeština

Pin It on Pinterest

%d bloggers like this: