Spojovatelka Úmob Ostrava-Jih: 599 444 444

Běžecký závod na 6 až 10 kilometrů, mnohdy v extrémním terénu. Nechybí bahno, voda, prudké výběhy či hustý les doplněný o řadu přírodních a umělých překážek – to je Gladiator race. V Ostravě si ho 27. 7. užijete v okolí nákupního centra Avion Shopping Park, generálního partnera akce.

Série závodů probíhající napříč republikou je určena každému, kdo si chce sáhnout na dno, najít si svoji hranici a poznat sám sebe. Bok po boku stojí na startu špičkoví sportovci, profesionální i dobrovolní hasiči, vojáci, ale i široká veřejnost, muži, ženy i děti. Závod, který například běhá i mistryně světa v překážkových bězích Zuzana Kocumová, však zvládne dokončit i absolutní začátečník v tomto sportu.

Avion Shopping Park Ostrava se dlouhodobě snaží přinášet svým zákazníkům nejen zážitky z nakupování, ale také možnost kvalitně strávit volný čas. Pravidelně nabízí nejrůznější zábavní, ale také vzdělávací či sportovní aktivity. Nyní se Avion zasloužil o to, že v sobotu 27. července do Ostravy premiérově zavítá Gladiator race se závodem typu RUN, jenž představuje lehčí obtížnost překážek a kratší vzdálenost. Pokud si chcete vyzkoušet běh nádhernou trasou, která kombinuje přírodní terén kolem řeky Odry a jejích slepých ramen, máte jedinečnou příležitost. Start i cíl překážkového závodu pro celou rodinu bude v bezprostřední blízkosti Avion Shopping Parku, registrace účastníků proběhne uvnitř nákupního centra.

Čeká na vás běžecky vděčná, rychlá, rovinatá trať s komplexní škálou překážek, k jejichž překonání potřebujete sílu, techniku a další dovednosti. Půjde o ideální trénink, ale i rychlostní měření sil pro špičkové závodníky a současně také o skvělý zážitek s nezapomenutelnou atmosférou pro ty, kteří se pro tento typ závodů rozhodnou poprvé a vyzkoušejí si plazení bahnem, přelézání bariér a mnohé další překážky. Právě jim je určena nesoutěžní kategorie jednotlivců FUN pro muže i ženy od 12 let, kde nerozhoduje rychlost, každý běží a překonává překážky ve vlastním tempu. Na nejmenší běžce a jejich rodiče pak čeká nezávodní kategorie FAMILY. Nebude zde měřen čas, dítě se na trasu vydá společně s jedním rodičem nebo zákonným zástupcem, který za něj během závodu zodpovídá.

K účasti v Gladiator race nejsou potřeba žádné speciální pomůcky, jen síla, vytrvalost a vůle! Pořadatelé doporučují pohodlné sportovní oblečení, které snese bahno, bláto a drsné zacházení, a především vhodnou obuv. Více informací najdete na gladiatorrace.cz, www.ostrava.avion.cza facebookovém profilu Avion Shopping Parku Ostrava. Všechny vás srdečně zveme!

Zdroj: iDNES.cz

Pin It on Pinterest