Spojovatelka Úmob Ostrava-Jih: 599 444 444 info@ostrava-jih.info

Sedmý ročník mezinárodního exhibičního závodu City Cross Sprint v Dolní oblasti Vítkovic zná své vítěze. Mužům kralovali cizinci. Na nejvyšší stupeň vystoupal Nor Pal Troean Aune. Mezi ženami vyhrála Tereza Beranová, která obhájila loňský triumf.

Finálová čtveřice měla v Ostravě kompletně cizinecké obsazení. Velmi brzy z boje o vítězství v závěrečné jízdě vypadl Ital Francesco Becchis. Jeho bratr Emanuel sice dlouho trápil Auneho, ale ohrozit nebo předjet ho nedokázal. Třetí pak skončil Polák Pawel Klisz.

„Myslím si, že to bylo jednoduché vítězství, protože jsem po většinu závodu vedl. Celkově se mi to tady líbilo, byla to taková formule jedna, skvělé pro propagaci běžeckého lyžování,“ zhodnotil svůj finálový výkon Aune.

Největší česká naděje Jan Šrail z týmu Lukáše Bauera skončil v semifinále.

„Nedařilo se mi už od startu, pak jsem to zkusil v zatáčce, ale neměl jsem sílu. Celkově to byl ale super závod,“ pochvaloval si.

V ženském závodě byla favoritkou Tereza Beranová, která svou roli potvrdila, i když na ni dorážela Norka Klausenová, která nakonec spadla a skončila až čtvrtá.

„V první polovině to bylo těsné, ale potom jsem využila v zatáčce příležitost a ujela jsem,“ byla ráda Beranová, která závod vyhrála podruhé v řadě.

Výsledky 7. ročníku závodu City Cross Sprint:

Muži: 1. Aune (Nor.), 2. Becchcis (Ita.), 3. Klisz (Pol.), 4. Becchis (Ita.)
Ženy: 1. Beranová, 2. Holíková, 3. Antošová, 4. Klausenová (Nor.)
Mladší dorostenky: 1. Voháňková, 2. Szotkowská (Pol.), 3. Drahotová, 4. Borlová
Mladší dorostenci: 1. Škoda, 2. Horník, 3. Stoklasa, 4. Sedlář
Starší dorostenky:1. Ryšková, 2. Břečková, 3. Strouhalová, 4. Byrtus
Starší dorostenci: 1. Strouhal, 2. Matoušek, 3. Holman, 4. Medek

Zdroj: Beranová obhájila v Dolní oblasti vítězství z loňska, mužům kralovali cizinci – Moravskoslezský deník

Pin It on Pinterest