Ve stejné dny jako říjnové volby do Poslanecké sněmovny se v ostravském městském obvodu Stará Bělá uskuteční referendum o stavbě obchodního centra.

Městský obvod požaduje, aby byl účastníkem stavebního řízení a jeho případné připomínky ke stavbě akceptoval ostravský magistrát. ČTK to řekl starosta Staré Bělé Mojmír Krejčíček.

Centrum s názvem Retail Park Ostrava-Jih má být postaveno na ploše mezi ulicí Junáckou, Plzeňskou a v budoucnu i Novou Krmelínskou. „Jedná se o pozemky, které jsou podle územního plánu určené pro komerční účely. Dostaly se tam už v 90. letech minulého století, a to i přes tehdejší nesouhlas občanů,” uvedl Krejčíček.

Retail Park Ostrava-Jih má být 200 metrů dlouhý, 30 metrů široký a osm metrů vysoký. Podle návrhu mají být součástí Retail Parku obchody, služby pro obyvatele, rychlé občerstvení, myčka aut nebo benzinová pumpa. Územní plán také počítá se stavbou hal pro lehký průmysl, které mají být postavené vedle obchodního centra.

Stavbu by chtěla firma Sanato invest, coby investor, zahájit co nejdříve. „Na inkriminovaných pozemcích vzniká více projektů. Retail Park zabere jen menší část z nich,” sdělil za firmu Sanato invest mluvčí Tomáš Skoček. Zároveň uvedl, že celý projekt je teprve v přípravné fázi a řada technických záležitostí je dosud předmětem jednání.

Podle mluvčí ostravského magistrátu Gabriely Pokorné zatím město neobdrželo žádost, na jejímž základě by bylo možné stavbu povolit. „Žádost o vydání koordinovaného stanoviska či o územní rozhodnutí podána nebyla,” uvedla Pokorná.

Zdroj: Bude, nebo nebude? O stavbě obchodního centra ve Staré Bělé rozhodne referendum | Patriot Magazín

%d bloggers like this: