V sobotu 16. října se v Zábřehu v okolí kostela svatého Ducha konal charitativní Běh pro. Na start se postavilo celkem 245 účastníků, kteří se vydali na trati o délce pět a deset kilometrů nebo se zapojili do dětského a bezbariérového běhu.

Mezi běžci nešlo přehlédnout ani vítěze fotbalové Ligy mistrů a bývalého hráče Baníku Ostrava Marka Jankulovského.

K uvedenému dni se podařilo pro desetiletého Štěpána vybrat 145 200 korun, přičemž částka 9 300 korun byla připsána díky charitativnímu čepování v rámci Svatováclavských slavností piva na Zámku Zábřeh. Získané finanční prostředky budou využity na nákup speciálních protéz, díky kterým se chlapec učí chodit, a na nutná rehabilitační cvičení. Štěpán se bohužel potýká s celoživotním porušením periferních nervů v oblasti míchy. Zároveň má ochrnutou pravou dolní končetinu, spasticitu levé dolní končetiny a trpí inkontinencí a poruchou růstu. Záštitu nad charitativním během převzal starosta městského obvodu Ostrava-Jih Martin Bednář. Obvod akci podpořil také zajištěním časomíry pro konání závodu.

K dosud vybrané částce budou přidány i finance z právě probíhající dražby, jež bude ukončena koncem listopadu. Zájemci mohou získat dres reprezentačního fotbalisty Antonína Baráka ze zářijového utkání Česko proti Bělorusku. Hráč italského týmu Hellas Verona v něm vstřelil jediný gól zápasu. Podrobnosti na webu: behpro.cz.

Zdroj: Charitativní běh podpořil i Marek Jankulovski — Čeština

%d bloggers like this: