Počet nemocných chřipkou v posledních dnech stoupá. Městská nemocnice Ostrava proto zakázala návštěvy na některých odděleních. Návštěvy rovněž zakázaly Léčebna dlouhodobě nemocných a Dům sociálních služeb, které se nacházejí v areálu nemocnice, a také domov s pečovatelskou službou Slunovrat v Přívoze.

V důsledku navyšujícího se počtu onemocnění akutními respiračními infekcemi v našem regionu a s ohledem na péči o hospitalizované pacienty vedení Městské nemocnice Ostrava rozhodlo o dočasném zákazu návštěv pacientů na oddělení Anesteziologie a resuscitace, jednotkách intenzivní péče, v Léčebně dlouhodobě nemocných a Domě sociálních služeb. Jedná se o preventivní opatření platné od úterý 6. února až do odvolání.

S tím souvisí výzva pro všechny návštěvníky a personál nemocnice, aby v případě jakýchkoliv příznaků virového onemocnění (ať už se jedná o kýchání nebo kašlání, případně zvýšené teploty) zvážili návštěvu hospitalizovaného a nevystavovali ho i ostatní nebezpečí nákazy a tím i možného vzniku komplikací v průběhu léčby a zotavování.

Na chřipku zareagovaly i domovy s pečovatelskou službou, které jsou příspěvkovými organizacemi města. S platností od pondělí 5. února platí zákaz návštěv v Domově Slunovrat v Přívoze, kde onemocnělo 30 obyvatel.

Domově Korýtko a Domově pro seniory Kamenec pracovníci upozorní rodinné příslušníky na riziko rozšiřování onemocnění v období chřipkové epidemie vyhlášené Krajskou hygienickou stanicí a doporučí jim bezpečnější chování – např. snížení počtu návštěv, uskutečnění návštěvy ve společenských prostorách domova mimo vlastní oddělení a pokoje uživatelů apod.

V ostatních domovech – příspěvkových organizacích města a organizaci Čtyřlístek – centru pro osoby se zdravotním postižením nejsou v současné době důvody pro žádné opatření.

Pin It on Pinterest