U příležitosti Mezinárodního dne zvířat se na Základní škole Ostrava – Zábřeh Horymírova 100, příspěvkové organizaci, konala dne 26. 9. 2018 tradiční, letos jubilejní 10. ročník, akce Den mazlíčků pro všechny milovníky pejsků, kočiček a jiných domácích zvířátek, o která doma pečují s láskou. Akce byla finančně podpořena z projektu: „Ruku v ruce na školní akce“ Spolku při ZŠ Horymírova z. s., Statutárním městem Ostrava, městským obvodem Ostrava – Jih.

V atriu školy se odpoledne sešla hojná účast dětí i rodičů, prarodičů a kamarádů, kteří se přišli podívat a podpořit své kamarády vystavovatele. Kromě tradičních zvířátek se objevila i spousta netradičních druhů, výstavě vévodily exotické Agamy vousaté.

Soutěžilo se tradičně v sedmi kategoriích o největšího, nejmenšího, nejkrásnějšího, nejroztomilejšího, nejexotičtějšího, nejchlupatějších mazlíčka, kategorie nej plyšák a uděleny byly také speciální ceny a to Čestné uznání za šíření myšlenky Dne mazlíčků a cena pro nejstaršího člena výstavy, který od první třídy už osm let nevynechal ani jeden ročník výstavy. Akce, která podporuje lásku k přírodě a živým zvířátkům se velmi vydařila. Návštěvníci si odnesli domů velký kus pohody a chlupatí účastníci výstavy i plná bříška.

                                                                                            Mgr. Ivana Hořínková, Ing. Martina Kundrátová

Pin It on Pinterest