Spojovatelka Úmob Ostrava-Jih: 599 444 444 info@ostrava-jih.info

Od začátku března se mohou cestující ve vozidlech Dopravního podniku Ostrava (DPO) připojit k internetu prostřednictvím bezplatné a neomezené wi-fi sítě.

 

Rychlost připojení 384 kb/s je nově dostupná pro všechny cestující i bez nutnosti mít staženou aplikaci MojeDPO. S nainstalovanou aplikací v mobilu pak surfujete s rychlostí až 40 Mb/s.

Přesná poloha cestujícího, nejbližší zastávka MHD, všechna spojení a přestupy, navíc novinky a zprávy z DPO, možnost on-line zakoupení jízdenky (na 10 minut až 7 dní) i stažení jízdních řádů pro režim off-line. To vše a navíc rychlejší připojení k internetu nabízí aplikace Dopravního podniku Ostrava MojeDPO.

„Nejsme první dopravní podnik v ČR, který přišel s wi-fi připojením k internetu pro cestující ve vozidlech. Jsme však první dopravní podnik, který zároveň přišel s tak komplexní vlastní aplikací, kterou budeme dále rozvíjet podle potřeb cestujících,“ říká generální ředitel a předseda představenstva DPO Daniel Morys.

Spuštění aplikace MojeDPO je součástí rozsáhlého projektu digitalizace vozového parku, který zatím nemá nikde jinde v ČR obdobu. Komunikační jednotky s wi-fi zajišťují také komunikaci mezi jednotlivými vozy navzájem a  mezi vozy a infrastrukturou. „Pro nás to znamená, že z každé tramvaje, autobusu nebo trolejbusu dostáváme každou vteřinu až sto různých technických hodnot. To pak vede k naší lepší informovanosti o celém vozovém parku a následně například k lepšímu servisu, prevenci poruch, optimalizaci výpravy vozidel a samozřejmě celkovému snižování provozních nákladů,“ dodává Daniel Morys.

Zdroj: iDNES.cz

Pin It on Pinterest