Další záchranu života mají na svém kontě strážníci z Ostravy. V neděli večer dokázali odradit od záměru vzít si život teprve třináctiletou dívku. Na neštěstí, ke kterému se schylovalo v lokalitě Zábřeh, je upozornil její stejně starý kamarád.

Mladík operátorovi linky 156 sdělil jak polohu dívky, tak i dívčin záměr vzít si život.

“Během chvíle se tak díky přesné poloze uvedené chlapcem podařilo hlídce dostat se na místo, kde se mladičká dívka nacházela. Na místě ji strážníci spatřili ve schoulené poloze, opřenou o zeď výměníku,” uvedl mluvčí Městské policie Ostrava Jindřich Machů.

Strážníci na místě zjistili, že dívka má na levém zápěstí řezné rány a nedaleko od ní našli i nůž.

“Rovněž bylo zřejmé, že je velmi rozrušená. Pokus o navázání rozhovoru nebyl zprvu jednoduchý. Dívka nejprve odmítala s kýmkoliv komunikovat. Po krátké chvíli se však podařilo strážnici navázat s ní rozhovor,” popsal dále mluvčí strážníků.

Nakonec se ji podařilo přesvědčit, aby si krvácející zranění nechala ošetřit.

“Díky tomu tak bylo možné dívence přiložit na krvácející poranění sterilní krytí a zabránit dalšímu úniku krve. Do doby příjezdu zdravotníků pak strážnice uklidňovala dívenku a poskytla ji tepelný komfort. Po příjezdu zdravotníků na místo byla zdravotnickým personálem strážnice požádána o součinnost, a to díky důvěře, kterou za malou chvíli vybudovala. Asistovala i při převozu dívenky v sanitce,” dodal Jindřich Machů s tím, že vzhledem k okolnostem případu si celou věc k dalšímu šetření převzali státní policisté.

Zdroj: Drama se šťastným koncem. Strážníci v Ostravě zachránili život 13leté dívce – Moravskoslezský deník

Pin It on Pinterest

%d bloggers like this: