Strážníci, zdravotníci a hasiči v ochranných oblecích tento týden zasahovali v bytě muže (77 let) pozitivního na covid, který doma upadl a nedokázal si sám pomoci.

Vše začalo telefonátem ošetřovatele, jenž se o seniora staral. Dotyčný volal na tísňovou linku městské policie. „Operátor linky 156 přijal naléhavý telefonát ošetřovatele nemocného seniora z Moravské Ostravy,“ popsal situaci mluvčí ostravských strážníků Jindřich Machů. Volající sdělil, že se mu nedaří seniora kontaktovat.

„Dále uvedl, že má o svého svěřence vážné obavy z důvodu jeho špatného zdravotního stavu, který se podstatně zhoršil s jeho pozitivitou na nákazu covid-19,“ dodal Machů.

K bytu okamžitě vyrazila hlídka městské policie. Po zvonění a klepání se z bytu ozval roztřesený a tlumený hlas staršího muže. Nájemník uvedl, že upadl, delší dobu již leží na podlaze a sám nedokáže vstát.

„Vzhledem k závažnosti situace hlídka přivolala hasiče k asistenci při vstupu do bytu. Do příjezdu hasičů a zdravotníků zůstali strážníci s mužem v nepřetržitém slovním kontaktu. Chvíle čekání se mu snažili zpříjemnit empatickým přístupem a komunikací,“ řekl Machů s tím, že strážníkům se podařilo seniora uklidnit.

Po chvíli dorazili hasiči, kteří vstoupili do bytu v ochranných oblecích. Muže si pak převzali do péče zdravotníci.

Zdroj: Dramatická záchrana muže pozitivního na covid v Ostravě. Zranil se doma při pádu – Moravskoslezský deník

Pin It on Pinterest

%d bloggers like this: