Spojovatelka Úmob Ostrava-Jih: 599 444 444 info@ostrava-jih.info
Pětasedmdesátiletou ženu smetlo v sobotu po poledni auto, když v Ostravě-Zábřehu přecházela po přechodu. „Při střetu utrpěla velmi vážná poranění, kterým i přes veškerou snahu zdravotníků na místě podlehla,“ informoval policejní mluvčí Petr Směták.

Ke střetu vozidla s chodkyní vyjížděla policie v sobotu krátce před jednou hodinou odpoledne do ulice Výškovská v Ostravě-Zábřehu.

„Na místo ihned vyjela zdravotnická záchranná služba, policisté a hasiči,“ uvedl mluvčí Směták. Pětasedmdesátiletá žena utrpěla při dopravní nehodě velmi vážná zranění, kterým podlehla.

Žena byla v okamžiku příjezdu záchranářů v bezvědomí, nedýchala a selhával jí krevní oběh. „Zasahující lékařka zjistila poranění hlavy, hrudníku a břicha,“ uvedl pro ČTK mluvčí záchranky Lukáš Humpl. Záchranáři ženu resuscitovali, ale nepodařilo se jim obnovit srdeční činnost a seniorka na místě zemřela.

„U osmašedesátiletého řidiče osobního vozidla Škoda provedli policisté dechovou zkoušku, při které u něho požití alkoholu vyloučili,“ doplnil policejní mluvčí Směták.

Na místě tragické nehody policisté provedli ohledání a zadokumentování a na základě dosavadního prověřování zjistili, že žena přecházela vozovku po přechodu pro chodce, přičemž mělo dojít ke střetu s vozidlem.

Přesnou příčinu a okolnosti dopravní nehody kriminalisté dále prověřují.

Autor: 

Zdroj: iDNES.cz

Pin It on Pinterest