Spojovatelka Úmob Ostrava-Jih: 599 444 444 info@ostrava-jih.info

Extrémní běžecký závod do vrchu Totman s podtitulem totálně mrtvý a nepoužitelný hasič, který letos vedl staronově z Trojanovic-Ráztoky na beskydské Pustevny s cílem na vrcholu nově otevřené Stezky Valaška, ovládl v pátek Lukáš Krpec z Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje, a to celkově i ve své věkové kategorii od 40 let výše.

Sedm a půlkilometrovou trať zvládl s téměř dvouminutovým náskokem přesně za 43 minut. Celkem závodilo 22 hasičů a 3 hasičky z moravských a slezských profesionálních a dobrovolných sborů. Všichni zúčastnění doběhli do originálního cíle vysoko nad vrcholky stromů.

Lukáš je mistrem světa v triatlonu mezi hasiči, sbírá v této kategorii evropské a republikové úspěchy. Navíc se před dvěma lety stal mistrem ČR v dlouhém triatlonu, když porazil svého rádce a kamaráda Petra Vabrouška.

V kategorii do 40 let zvítězil v mlžných podmínkách na Pustevnách Petr Tešnar z HZS MSK, stanice Ostrava-Jih, s časem pod 45 minut.

Mezi třemi statečnými ženami z SDH Metylovice, tradičními účastnicemi Totmana, zvítězila Zuzana Bílková.

Poslední čtyři roky běhali Totmani z Frenštátu pod Radhoštěm až na vrchol Velkého Javorníku. Vždy zvítězil hasič Milan Smetana z Jeseníku.

Letošní extrémní závod opět připravil Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje ve spolupráci se Sportovním klubem HZS MSK a Českou hasičskou sportovní federací.

Zdroj: Extrémní běh na Pustevny ovládl triatlonista Lukáš Krpec – Moravskoslezský deník

Pin It on Pinterest