Křižovatku ulic 28. října a Mariánskohorskou u vodárny v Ostravě-Nové Vsi čeká rekonstrukce komunikací. Realizace stavby je naplánována na víkend ve dnech 23. až 25. října, kdy dojde k opravě živičného povrchu. Vzhledem k vytíženosti křižovatky dojde k rozdělení opravy do dvou etap, zároveň dojde také k dopravnímu omezení.

Doprava bude omezena z ulice 28. října. Ve směru na Porubu bude možno odbočení pouze vpravo na ulici Mariánskohorskou přes vyfrézovaný povrch. Přímý směr na Porubu a levé odbočení na ulici Plzeňskou nebude možné.

Ve směru od ulice Plzeňské bude možné odbočení doleva na Porubu v jednom jízdním pruhu a v přímém směru na ulici Mariánskohorskou směr Přívoz bude průjezd přes I. etapu jedním jízdním pruhem.

Ve směru od Poruby z ulice 28. října na ulici Mariánskohorskou směr Přívoz bude snížen počet jízdních pruhů pro odbočení vlevo na pravý odbočovací jízdní pruh.

V neděli 25. října bude provedena od 6 do 22 hodin částečná uzávěra křižovatky, a sice uzavřením I. etapy, poté budou probíhat přípravné práce řezání živičného krytu, ruční bourání živičného krytu, strojní metení plochy, spojovací asfaltový postřik a pokládka modifikované živičné směsi.

Doprava ve směru z centra po ulici 28. října ve směru na Porubu bude úplně uzavřena. Objízdná trasa je vedena po ulici U Koupaliště. Ve směru od ulice Plzeňské bude možné odbočení doleva na Porubu v jednom jízdním pruhu a přímý směr na ulici Mariánskohorskou směr Přívoz bude jedním jízdním pruhem.

Ve směru od Poruby z ulice 28. října směr Přívoz odbočení na ulici Mariánskohorskou bude snížen počet jízdních pruhů pro odbočení vlevo na levý jízdní pruh.

V případě nepříznivého počasí bude náhradní termín v době od 27. do 29. října za stejných podmínek.

Zdroj: Frekventovaná křižovatka u vodárny v Ostravě-Nové Vsi dostane nový povrch — Ostrava

Pin It on Pinterest

%d bloggers like this: