Pro vstup do kina je nutné prokázat bezinfekčnost dle aktuálních vládních opatření I Zahájení nové sezóny 2022 Londýnské Královské opery. Italsky s českými titulky I 205 minut včetně dvou přestávek

  • Kino
  • Vstupné: 250 Kč, v rámci abonmá a senioři 190 Kč
  • Kino LUNA

Předprodej:

Kino Luna: Pokladna kina otevřena hodinu před začátkem prvního představení a zavírá se 15 minut po začátku posledního představení daného dne.
KD K-TRIO: pondělí – pátek 8.00 – 19.00 (přestávka 11.30 – 12.00 a 14.15 – 14.45), sobota 8.00 – 12.00
Komorní klub: pondělí 9.00 – 15.00, čtvrtek 13.00 – 17.00

Termín akce:

23.1.2022, 16:00

Celkem tři operní inscenace nabídne nová sezóna Královské opery v Londýně, kterou uvidí diváci v kinech ve více než 35 zemích světa, včetně České republiky a Slovenska.

Sezónu zahájí jeden z nejoblíbenějších titulů repertoáru Královské opery – Pucciniho Tosca s úchvatnou historickou scénou od Paula Browna.
Jedna z nejoblíbenějších oper v repertoáru londýnské Královské opery ožívá na úvod nové sezóny v produkci Jonathana Kenta. Ústřední trojici ztvární hvězdní pěvci Elena Stikhina, Bryan Hymel Alexey Markov, kteří vás zavedou do Říma 19. století. Do romantického světa idealistického malíře Cavaradossiho a jeho smyslné lásky Toscy vstupuje zlomyslný baron Scarpia, náčelník policie, což přináší fatální následky.

Následovat bude od úterý 3. dubna 2022 Verdiho Rigoletto v režii Olivera Mearse, pro kterého je to první inscenace od jmenování do pozice ředitele Královské opery. Tato výroční projekce oslaví 171 let od prvního uvedení této opery v roce 1851.

Sezónu v kinech zakončí od úterý 15. května 2022 La traviata v oblíbené klasické produkci Richarda Eyrea, která se na pódiu Royal Opera House hraje již víc než 25 let.

Oliver Mears, ředitel Královské opery:
„Tato sezóna – první kompletní program za poslední dva roky – obsahuje některé z nejoblíbenějších titulů našeho repertoáru, v oslnivém podání místních i mezinárodních hvězd. Jsem rád, že diváci budou moci znovu zažít kouzlo těchto inscenací, ať se nachází kdekoliv.“

Královská opera v Londýně
Královská opera je pod vedením ředitele Olivera Mearse a hudebního ředitele Sira Antonia Pappana jedním z nejprestižnějších světových operních souborů. Sídlí v ikonickém divadle Royal Opera House v Covent Garden a je domovem jak pro tradiční inscenace operních velikánů, tak pro nové umělce, kteří formují současnou tvář moderní opery.

Na návštěvu kina se budou vztahovat vládní opatření platná v den promítání – viz Covid Portál.

Zdroj: Giacomo Puccini: TOSCA (Kino) – Kino LUNA

%d bloggers like this: