Spojovatelka Úmob Ostrava-Jih: 599 444 444 info@ostrava-jih.info

V České republice stále oblíbenější rychlá občerstvení lákají zákazníky na speciality. Lidé mohou ochutnat Lanýžový burger nebo například Jalapeño burger. Kdo chce zůstat u klasiky, v nabídce většiny fastfoodů nechybí ani Cheeseburger. Pestrá menu však kromě burgerů zahrnují i dezerty, kávu nebo domácí limonády. Pochutnat si lidé můžou také na špagetách.

Rybárna na Kuřím rynku, Polívkárna v Českobratrské ulici nebo Los Capolitos se špičkovou mexickou kuchyní v Janáčkově ulici. Netradičních bister je dnes v Ostravě spousta a každé nabízí něco jiného.

Nejoriginálnější je ale nepochybně podnik Faency Fries v ulici Čs. Legií, kde vám do kornoutu naservírují nadvakrát smažené belgické hranolky s domácími dipy.

„Ač dvojí smažení může mást, je to mnohem zdravější,“ říkají majitelé Jan Haščák a René Müller, kteří tuto provozovnu otevřeli také v Ostrožné ulici v Opavě. Stejně jako v Ostravě navíc příchozí hned u vchodu vítá na stěně vystavená Brambora týdne.

Otevřené bistro konzumentům nabízí pohled i na samotnou přípravu pokrmů.

Ne nadarmo podnik ve své gastromapě vychválil i známý herec a food blogger Lukáš Hejlík.

Další speciality v kraji nabízí tyto podniky:

EATMEAT – HOTDOGS & BURGERS
Kde: Poštovní 29, Ostrava
Otevírací doba: pondělí-pátek 11.00-19.00
Proč právě sem: Streetfoodové bistro leží nedaleko Husova sadu. Hladové kolemjdoucí mohou oslovit hlavně čerstvé suroviny, které majitelé kupují od časem prověřených dodavatelů. Součástí nabídky jsou především burgery a hotdogy. Jednou ze specialit je pak sandwich Pastrami, který je mimo jiné připravený z masa jednadvacet dní naloženého v silném láku. Gurmány zase potěší vlastní okurky nakládané v rýžovém nálevu nebo originální majonéza, kterou majitelé připravují z vlastní slaniny.

BOB’S BEEF BURGER
Kde: Příborská 2270, Frýdek-Místek
Otevírací doba: pondělí-sobota 10.00-20.00
Proč právě sem: Stánek Bob’s Beef Burger, který ve Frýdku-Místku funguje již čtvrtým rokem, dbá zejména na čerstvost, kvalitu a vlastní výrobu. Stánek letos své jméno ještě více rozšířil díky Burger Street Festivalům, ze kterých si odvezl několik ocenění, například druhé místo v Mladé Boleslavi a Ostravě či třetí místo v Brně. V pestré nabídce hamburgerů najdete například burgery Bacon, Trhaný, Mexico, Chilli a mnoho dalších. Nynější specialitou je Lanýžový burger.

V Novém Jičíně sází na saláty

Nové a poměrně zajímavé „rychlé občerstvení“ se objevilo nedávno v Novém Jičíně. Kdo nemusí jen hamburgery, kebab či smažená křidélka, může zajít do Žerotínovy ulice, kde najde Salatinos – Restaurant & Bar. Jak už název napovídá hlavním sortimentem jsou saláty, vybere si opravdu každý. V nabídce je salát s anglickým roast beefem, s kuskusem, s kozím sýrem a červenou řepou či s rýžovými nudlemi.

Karvinské gofry – sladké pokušení

Jde asi o nejstarší provozovnu typu fast food v Karviné, navíc se od ostatních liší také v nabídce. Ta je totiž sladká. Budka nabízející Karvinské gofry stojí na svém místě – v křižovatce zvané U Slunka, již od roku 1990. Tradici započala paní Alena Faksová a provozovna se od počátku stala vyhledávaným místem lidí z Karviné i okolí.

Karvinské gofry fungují na stejném místě dodnes, jejich současní provozovatelé jsou i mobilní, a tak domácí gofry se šlehačkou – k tomu marmeláda, ananas a čokopoleva – již ochutnali i návštěvníci nejedné kulturní a zábavné akce nejen v Karviné, ale také v dalších místech regionu.
Zdroj: https://moravskoslezsky.denik.cz/z-regionu/novy-fastfood-burgery-spagety-parky-jinak-nez-velke-americke-znacky-20200711.html

Zdroj: Hlavně jinak než americké značky. Nová doba fastfoodů dorazila i do Ostravy – Moravskoslezský deník

Pin It on Pinterest