Nonstopy a hladová okénka v Ostravě jsou místem, kde se často setkávají hlučné a opilé skupinky. Navíc dělají v okolí nepořádek. Vedení města se proto rozhodlo, že připraví vyhlášku, která by provoz problémových provozoven regulovala.

Ostravský magistrát chystá novou obecně závaznou vyhlášku, kterou chce reagovat na problémy s rušením veřejného pořádku v různých částech města. Jako první na tento nešvar vedení města upozornil městský obvod Ostrava – Jih.

Gabriela Gödelová, mluvčí MOb Ostrava-Jih: “My jsme skutečně rádi, že vedení města zareagovalo na podnět městského obvodu Ostrava-Jih na to, aby se schválila nová vyhláška, která by měla kompetenci k omezení provozní doby problémových restauračních zařízení na území města Ostravy. My jako městský obvod Ostrava-Jih už v tuto chvíli dáváme dohromady konkrétní podněty na místa, jejichž provoz dlouhodobě obtěžuje a trápí naše občany a narušuje klidné soužití.”

Nápad se zamlouvá i lidem v městské části Mariánské Hory a Hulváky. Na tento popud v minulých dnech proti nonstopům dokonce sepsali petici, ve které požadují, aby se v létě zavíraly v 9 a v zimě v 10 hodin večer.

Kateřina Rosandićová, organizátorka petice: “Je to neúnosné. Každý den potkáváme drogové dealery, běžně na ulicích prodávají drogy, dokonce je nabízejí i nám, přímo na ulicích fetují. Nejhorší je, když se podíváte z okna, on si dá dávku a hned se vykálí. Denně jsou vykradená auta, vykradené provozovny. Prostě občané mají strach. Máme strach vycházet hlavně večer.”

Problémová místa a podniky už vybírá i Poruba, která řeší problémy hlavně s hlučnými hosty restaurací uvnitř sídlišť, kteří v noci často postávají venku. Podněty obvodů sbírá magistrát, který bude vyhlášku připravovat.

Tomáš Macura (ANO), primátor Ostravy: “Ten proces byl zahájen, potrvá několik měsíců. Samozřejmě musíme velmi pečlivě vážit, abychom tím neomezili podnikání poctivých podnikatelů, kteří nic zlého nepáchají. Jde nám skutečně o opatření, které by vstoupilo v platnost až skutečně v situaci, kdyby, jak jsem naznačil, někde ty problémy byly. To znamená, kdyby se tam shlukovali nějací živlové, působili tam nepořádek, hluk a podobně.”

Podobná vyhláška už platí v Karviné a Havířově, kde regulují provoz hladových oken bez vstupu dovnitř obchodu.

Zdroj: Hluk, nepořádek, opilci. Ostrava chce vyhláškou regulovat provoz problémových podniků | Ostrava-Jih | Zprávy | POLAR TV

%d bloggers like this: