V areálu SPV Recycling CZ dnes došlo k masivnímu požáru, společnost se zabývá výkupem a likvidací autovraků a kovového odpadu. Na místo postupně zamířilo 21 hasičských jednotek a přiletěl na pomoc i vrtulník.

„Zřejmě došlo k explozi a následnému zahoření několika kontejnerů v areálu jedné soukromé společnosti v Ostravě-Vítkovicích. Oblast je neobydlená, proto nebyla nutná evakuace osob,“ uvedla mluvčí Policie ČR Moravskoslezského kraje Eva Michalíková.  Doporučujeme občanům, vyskytujícím se v blízkosti tohoto areálu, aby omezili větrání a venkovní aktivity.

Na místě zasahuje podle posledních informací 21 jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. Pomáhá také vrtulník policie s bambivakem, řekl mluvčí moravskoslezských hasičů Lukáš Popp. “Vyhlásili jsme třetí stupeň. V praxi to znamená, že na místě je víc než 11 jednotek. Kolik jich máme momentálně, ale přesně nedokážu říct,” řekl Popp.

Velitel čety moravskoslezských hasičů Jakub Kozák uvedl na twitteru, že na místě je 21 jednotek. Popp dodal, že z Brna kolem 10:00 dorazil policejní vrtulník, který hasí s pomocí bambivaku. Jeho plnění zajišťují hasiči přímo v areálu. Policie na twitteru uvedla, že masivnímu požáru předcházela exploze. Nikdo se při ní podle policie nezranil. Informaci o zraněných nemají ani hasiči. Mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl uvedl, že zdravotníci na místě prohlédli třiačtyřicetiletého muže. “Byl ale bez známek zranění. Proto jej posádka ponechala na místě,” řekl.

Hoří v areálu společnosti SPV Recycling, která se zabývá ekologickou likvidací vozidel. Její ředitel Jiří Šašek to potvrdil.  “Jsme momentálně uprostřed zásahu,” řekl lakonicky s tím, že společnost se vyjádří později během dneška nebo v úterý. Hustý kouř z je viditelný ze vzdálenosti několika kilometrů, podle policie nemají místní otvírat okna. Na místě zřejmě hoří i plasty a barvy. Vedení radnice v Ostravě-Vítkovicích doporučuje lidem, aby nevycházeli. “Požár není zcela bezpečný. Ještě několik hodin potrvá. Doporučujeme lidem, aby zavřeli okna, nevětrali, nevycházeli. Pokud musí z domovů, měli by si chránit dýchací cesty. Řekli nám, že tam hoří i plasty a barvy,” řekl starosta ostravské části Vítkovice Richard Čermák. “Evakuace obyvatelstva nebyla nutná,” uvedla policie na twitteru.

Zdroj: Hoří autovraky ve Vítkovicích, v okolí může být zhoršené ovzduší — Ostrava

Pin It on Pinterest

%d bloggers like this: