V Ostravě-Jihu postupně realizují další a další projekty z participativního rozpočtu Náš Jih. V poslední době byly dokončeny a předány lidem hned 3. Dočkali se tak venkovního sportoviště, nových chodníků a knihobudky.

Obyvatelé Ostravy-Jihu mají k dispozici další sportoviště. Jde o velké hřiště s koši a brankami, umělým povrchem a herními prvky v areálu ZŠ Košaře, které je přístupné široké veřejnosti a které vzniklo díky participativnímu rozpočtu Náš Jih. Projekt s názvem Pojďme všichni sportovat jeho autor podal v roce 2019.

Hana Tichánková (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Je to velice povedená realizace, protože vzbudila velký ohlas u místních dětí a dle sdělení paní ředitelky každý den odpoledne tento sportovní prostor využije kolem 80 dětí. Dalším projektem byl malý projekt knihobudky, který autorka nazvala Knihomilkou s nadějí, že Milka dětem něco připomene a budou se k tomuto projektu tímto způsobem stavět.”

Knihobudku najdete v blízkosti odpočinkové zóny u ZŠ Dvorského. Je plná knih a lidé si je mohou kdykoli půjčit, kdykoli vrátit a případně přinášet i nové, které už doma nepotřebují.

Hana Tichánková (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Ten projekt je oblíbený a knihy se tam neustále točí, vyměňují a dokonce musím tedy pochválit naše obyvatele, nebo obyvatele okolí, že zatím se nám nestalo, že by knihy byly nějakým způsobem znehodnoceny, roztrhány, nebo poházeny po okolí. Takže všichni tento projekt berou s úctou k tomu, že kniha je nějaká materie, o kterou se musíme starat.”

Posledním projektem, který byl dokončen v těchto dnech, jsou chodníky na ulici Krasnoarmejců.

Hana Tichánková (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Kde jedna z našich obyvatelek navrhla soustavu chodníků směřujících jak k potravinovému řetězci, tak na zastávku i do přírody, protože v dané oblasti bydlí poměrně velké množství starších občanů, kteří se obtížně pohybují a museli celou cestu a celý ten prostor před domem složitě obcházet.”

V nejbližší době bude dokončeno i hřiště ve Výškovicích, které bude lidem předáno pravděpodobně začátkem září a také workoutové hřiště v parku za kinem Luna, které bylo realizováno společně s projektem Zeleň za Lunou.

Zdroj: Hřiště, Knihomilka, chodníky. V Ostravě-Jihu zrealizovali další projekty participativního rozpočtu | Ostrava-Jih | Zprávy | POLAR TV

%d bloggers like this: