Spojovatelka Úmob Ostrava-Jih: 599 444 444 info@ostrava-jih.info

Ostravská koupaliště se o víkendu otevřela prvním návštěvníkům. V sobotu ještě lidé váhali, jestli už je ta správná doba na plavky. Nedělní letní teploty už ale přilákaly daleko více milovníků vodních radovánek.

Koupaliště Vodní areál Jih, Vodní svět Sareza !!! (Čapkárna) i venkovní koupaliště u krytého bazénu Poruba už přivítala o víkendu první návštěvníky.

„Otevřeno jsme měli i v sobotu, přišlo ale jen pár lidí. Dneska už se podle předpovědi mají teploty šplhat nad 25° Celsia, tak očekáváme vyšší návštěvnost. Ráno v deset hodin byla teplota vody v bazénu 22,9° Celsia,“ informovala v neděli krátce před desátou ráno pracovnice u pokladny Čapkárny.

Vodní areál Jih přivítal první letošní návštěvníky také v sobotu. Vzhledem k tomu, že teplota vody v bazénech je zatím nižší, platili návštěvníci po oba víkendové dny jednotné vstupné 50 korun. Zaplavat si lidé mohli i ve venkovním koupališti u krytého bazénu v Porubě.

Zatím zavřené zůstává letní koupaliště v Porubě. „Meteorologové hlásí na další dny hezké a teplé počasí, takže připravujeme otevření koupaliště v průběhu tohoto týdne,“ uvedla mluvčí společnosti Sareza Lenka Papajová.

V neděli se teploty v našem kraji šplhaly nad 25° Celsia a jasné až polojasné počasí má pokračovat. V pondělí by v našem kraji měly nejvyšší teploty vystoupat až k 28° Celsia, v úterý by mohly vyšplhat až k tropickým 30° Celsia. O víkendu se otevřela veřejnosti koupaliště i v dalších místech našeho kraje.

Zdroj: Hurá do plavek! Ostravská koupaliště zahájila sezonu, podívejte se – Moravskoslezský deník

Pin It on Pinterest