Spojovatelka Úmob Ostrava-Jih: 599 444 444 info@ostrava-jih.info

Žijete v Ostravě-Jihu? Svými hlasy můžete již počtvrté rozhodnout, které návrhy městský obvod Ostrava-Jih bude realizovat. Hlasování se uskuteční od pondělí 28. října do neděle 10. listopadu. Do hlasování letos postoupilo celkem 25 návrhů a nechybí mezi nimi samozřejmě dětská hřiště a sportoviště, různé úpravy a zlepšení veřejného prostoru, projekty s historickou tématikou i návrhy na sousedské posezení.

Od spuštění participativního rozpočtu v roce 2016 se nám podařilo zrealizovat již 49 návrhů obyvatel Jihu. Projekty jsou různé, některé velké s dlouhou projektovou přípravou, jiné V posledních měsících to bylo například zabezpečení cyklostezky u Modrého hřiště nebo navrácení zvoničky na zábřežský hřbitov, oprava chodníku v blízkosti ZŠ Košaře.

Navrácení zvoničky na zábřežský hřbitov.Autor: Ostrava-Jih.

Těsně před dokončením jsou na Dubině projekty Dřevěná věž pro děti a Prostor pro všechny, vznikne tak multifunkční prostor s posezením, herními prvky pro děti i oploceným výběhem pro psy. U dalších projektů Právě teď jsou před podpisem smlouvy projekty Hřiště v dolíku ve Výškovicích, Tři beachvolejbalová hřiště v Hrabůvce, Prima hřiště ve Výškovicích i Sáňkovací kopec v Zábřehu. Pokud nenastanou žádné obtíže, všechny tyto projekty by mohly být dokončeny ještě v letošním roce. Záležet ovšem samozřejmě i na počasí, a to vzhledem k blížící se zimě.

 Co, jak a kdy?

Společně tvoříme Jih je příležitostí pro obyvatele obvodu Ostrava-Jih aktivně se zapojit do rozhodování o vyčleněné části finančních prostředků obvodu. Jde o tzv. participativní rozpočet.

• Podávání návrhů na zlepšení veřejného prostoru a života na Jihu probíhá vždy na jaře, zapojit se mohou obyvatelé starší 16 let.

• Na podzim pak probíhá veřejné hlasování.

• Hlasování bude probíhat elektronicky na: www.spolecnetvorimejih.cz, s využitím hlasovacího systému Institute H21.
Osobně bude možné hlasovat na Informacích Úřadu Ostrava-Jih.

K dispozici budou celkem 4 kladné (pozitivní) a 2 záporné (negativní hlasy),
v poměru 2:1. Hlasující tak mohou vyjádřit nejen svou podporu projektům, které jim jsou sympatické, ale zároveň dát také najevo svůj nesouhlas s návrhem.

Bližší informace a představení jednotlivých návrhů najdete na:
www.spolecnetvorimejih.cz a na stejnojmenné facebookové stránce.

Zdroj: I letos společně rozdělíme 7 milionů na vaše nápady! – Doporučujeme Deník

Pin It on Pinterest