Spojovatelka Úmob Ostrava-Jih: 599 444 444 info@ostrava-jih.info

Minulý týden se do Ostravy vrátila pravá zima a s ní i desítky centimetrů sněhu na cestách a chodnících. Právě jejich údržba spoustě lidí leží v žaludku.
Zasněžené chodníky, situace v Ostravě-Dubině 12. ledna 2019. Ilustrační foto. | Foto: Deník / Pavel Netolička

Sníh, který vydatně napadl v první polovině minulého týdne, se začíná vracet a na přelomu příštího týdne teploty klesnou i pod bod mrazu. Může se tak opakovat situace, která naštvala v minulých dnech už mnohé Ostravany. „Maminka šla odpoledne domů a v ulici Mjr. Nováka si po pádu zlomila kost v zápěstí. Pracovní neschopnost nejméně měsíc,“ zkritizoval ležérní údržbu chodníků v Hrabůvce Petr Ryzner.

Jen o kousek vedle má podobnou zkušenost pan Roman z ulice Aviatiků.

„Nikdo neodklidil ani centimetr sněhu z chodníků ani vedlejších cest, natož z parkoviště. Z domu s kočárkem nevyjdete. Jsem rád, že se o tom píše,“ reagoval na výzvu Deníku.

Nejvíce lidí kritizuje situaci v Ostravě-Jihu, zejména ve Výškovicích, ale také v Hrabůvce. A radnice přiznává, že v těchto lokalitách problémy byly! Ale údajně už nebudou.

„Vybouchla“ zde totiž zakázka na zimní údržbu a radnice narychlo situaci řešila „zapřažením“ vlastních leč technikou nevybavených, technických služeb, jimž vypomáhají také Ostravské komunikace.

KRITIZOVANÝ JIH SE „ZVEDÁ“

„I v těchto dnech průběžně doplňujeme potřebné stroje a lidské síly. Do ulic Výškovic a Pískových dolů vyjela externí firma. Pomáhají také zaměstnanci Ostravských městských lesů,“ popsala situaci mluvčí radnice Ostravy-Jihu Gabriela Gödelová s tím, že obvod udržuje 171 kilometrů chodníků, 130 kilometrů silnic III. třídy a další plochy, kde bylo letos použito už sto tun soli. Na jiné městské části si v reakci na naši výzvu stěžovaly jednotky lidí. Naopak Porubu tu a tam i vychválili.

Zdroj: Jak radnice v Ostravě zvládají zimu? Chodníky na Jihu jsou děs! – Moravskoslezský deník

Pin It on Pinterest