Nouzový stav nás neminul ani na podzim a mnoho akcí se ruší, přesto se instituce snaží o to, aby zbylé události proběhly za daných pravidel a lidé si je tak mohli užít v maximálním bezpečí. Vyzkoušejte několik tipů Deníku a věřme, že s trpělivostí a dodržováním pravidel bude brzy zase lépe.

Komentovaná procházka – Ostrava, město hříchu
Kdy: neděle 4. října 2020, od 10 a 14 hodin
Kde: Havlíčkovo nábřeží, Ostrava
Za kolik: 80 Kč
Hospody, nevěstince, ale i místa, kde se odehrával nejhrůznější zločin, to vše na komentované procházce Ostrava, město hříchu. Netradiční komentovaná procházka centrem Ostravy vás zavede do míst, která žila bouřlivým nočním životem a o zločiny v nich nebylo nouze. Procházky se budou konat v 10.00 a 14.00 hodin. Sraz účastníků je 15 minut před procházkou na Havlíčkově nábřeží u Krajského soudu.
Přelom 19. a 20. století, období první republiky a Ostrava jako město zločinu, alkoholu, hříchu i trestů. Nepodíváte se pouze na ulici Stodolní, která je s nočním
životem spojena do dnešních dnů, ale poznáte spoustu dalších zákoutí, která nejsou běžným Ostravákům známá jako původní místo nekalých praktik.
Vstupenky jsou k dispozici v infocentrech OSTRAVAINFO nebo online. Již není možné zakoupit vstupenky u průvodce na místě před procházkou. Pozor! Kapacita je omezená a na místě již není možné vstupenky zakoupit. Pokud procházku nestihnete, připomínáme, že je možnost objednat si průvodce i dle individuálního přání zákazníků.

30. Setkání kytaristů Ostrava
Kdy: pátek 2. října a sobota 3. října 2020
Kde: Hudební Svět, klub Barrák, klub Dock Ostrava
Za kolik: v předprodeji 200 Kč, na místě 300 Kč
Jubilejní Setkání kytaristů proběhne tentokrát i přes veškerá opatření ve velkém, dvoudenním stylu. Akce, která je organizována za podpory Statutárního města Ostrava, nabídne letos pestrý program plný hudby, koncertů a workshopů. Vystoupí kapely jako Šamanovo zboží, Květy, Ponk, Robson nebo Zrní. Mezi workshopy rozhodně veškeré kytarové nadšence přiláká Milan Bátor s jeho programem “Jak na Vlastu?”, kdy předvede a poradí, jak hrát písničky Vlasty Redla. Zajímavostí bude také seminář Jaromíra Merhauta a jeho hostů na téma “Art & Prog Music” spojený s besedou.

Komentovaný výšlap po arboretu
Kdy: víkend 3. a 4. října od 15 hodin
Kde: Arboretum Nový Dvůr
Léto se přehouplo do podzimu a v arboretu najdou zájemci rostliny, které se váží právě k tomuto ročnímu období. Slezské zemské muzeum jako jeho zřizovatel nabízí během tohoto víkendu návštěvníkům procházku areálem s výkladem průvodce.

THRILL ME (Vzruš mě!)
Kdy: pátek 2. října 2020
Kde: Divadlo „12“, Ostrava
Kdy se touha stává posedlostí a kam až je člověk schopen zajít? Na tuto otázku se prostřednictvím postavy bývalého vězně snaží odpovědět muzikál THRILL ME (Vzruš mě!) autora Stephena Dolginoffa, kterému posloužila pro námět skutečná událost z Chicaga roku 1924, kdy dva studenti práv z bohatých rodin zabili čtrnáctiletého chlapce. Právě ono vzrušení ze zločinu může být motivací pro mnoho zlého a neadekvátního, tolik četného i v dnešní společnosti… Soubor operety/muzikálu Národního divadla moravskoslezského právě touto inscenací zahájilo svou dramaturgickou linii atraktivních komorních titulů, kterou nabízí nově otevřená studiová scéna Divadlo „12“ v rekonstruovaných prostorách Divadla Jiřího Myrona.

Metody výslechu a získávání informací
Kdy: pátek 2. října 2020 od 20 hodin
Kde: Kino Vesmír, Ostrava
Za kolik: 250 Kč
Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu nebo lže? Je svědek nebo zločinec? Jak se mu dostat pod kůži? Chcete vědět, jak vyšetřovatelé čtou mysli a jak se dostávají k pravdě? Na tyto a další otázky se pokusí odpovědět ve své přednášce kriminální psycholog Ondřej Kubík. Přiblíží metody výslechu a získávání informací, které se u nás používají, a prozradí také, jak se dají poznatky z psychologie využívat v trestně-právních situacích.

Zdroj: Kam si vyrazit o víkendu za zábavou? Vyzkoušejte tipy Deníku – Moravskoslezský deník

Pin It on Pinterest

%d bloggers like this: