Přelom týdne se ponese v duchu oslav zakončení starého roku a vítání toho nového.

Řada měst a obcí si pro tuto příležitost připravila vlastní nebeskou podívanou. Na kterých místech a v kolik hodin můžete silvestrovské či novoroční ohňostroje spatřit, zjistíte v přehledném souhrnu Deníku uvnitř článku. Největší ohňostroj v kraji bude už tradičně k vidění nad kruhovým objezdem v Ostravě-Hrabůvce.

Bezprostřední okolí se utopí v neprostupné tmě, zastaví se provoz a zraky všech pohlédnou vzhůru. Doprovodný program na místě začíná v 17 hodin, patnáctiminutová hudbou podbarvená světelná show na večerní obloze vypukne hodinu poté.

Od 16.30 do 19 hodin bude v „epicentru“ uzavřena individuální doprava a svedena po objízdných trasách. Autobusová doprava pak bude přerušena od 17.15 do 19 hodin a tramvaje budou odkloněny od 17.50 do 18.20 hodin. Před ohňostrojem a po něm bude naopak hromadná doprava posílena. Individuální dopravu budou regulovat policisté a strážníci městské policie.

Zatímco Ostrava už za sebou letos několik ohňostrojů má – ten největší nad radniční věží k 750. výročí města – jednotlivá města a obce soustředily své síly a finance k přelomu roku. Kde všude se na ohňostroje můžete těšit?

OSTRAVSKO
Hrabůvka, kruhový objezd (1. ledna v 18 hodin)
Radvanice, před budovou radnice (31. prosince ve 21 hodin)
Nová Ves, naproti restaurace U Boříka (31. prosince v 19 hodin)
Krásné Pole, před budovou radnice (31. prosince v 16.30 hodin)
Hošťálkovice, sportovní areál (31. prosince v 17 hodin)
Zdroj: https://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/pripravte-se-na-nebeskou-show-kde-vsude-se-muzete-tesit-na-ohnsotroj-20171231.html

Source: Připravte se na nebeskou show! Kde všude se můžete těšit na ohňsotroj?

Pin It on Pinterest