Ostravě odstartovala dlouho plánovaná dvouletá uzavírka jedné z nejfrekventovanějších tepen v moravskoslezské metropoli – Rudné ulice. Důvodem je připravovaná demolice a následná výstavba nových mostů mezi městským stadionem a vítkovickým nádražím. Jak vypadala situace hned první den, se můžete podívat v přiložené fotogalerii.

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) až do posledních chvil vyčkávalo s oficiálním potvrzením termínu začátku náročných prací. Na poslední chvíli se totiž objevily námitky, které začátek prací opakovaně ohrozily. Nakonec ale zůstal v platnosti termín 10. ledna.

Po následující dva roky bude doprava na mostech až po nedalekou křižovatku se Závodní ulicí stažena do jednoho jízdního směru, který bude zúžen pro obousměrný provoz pro osobní vozidla.

Někteří řidiči se obávali, zda je moudré „pustit“ na zúžených mostech auta proti sobě, neboť zde už několik let dopravní značky upozorňující na špatný stav kraje vozovky nedovolují využívat maximální šířku silnice na vnitřní straně mostů. Z tohoto důvodu ale nyní zmizely.

Rudná ulice v Ostravě se uzavírá na celé dva roky. Tak to bude probíhat
První den uzavírky Rudné dopravní kolaps, jaký se očekával, nepřinesl. Uzavřen byl most blíže městskému stadionu, doprava byla svedena obousměrně na most blíže k vítkovickému nádraží. Značky zde byly umístěny v dopoledních hodinách, práce samotné mají podle informací Deníku začít od úterý.

Úsek, kterým běžně projíždí až 34 tisíc vozidel denně, zůstane po dva roky oprav přístupný v obousměrném režimu 1+1 pouze vozidlům do 3,5 tuny, těžší vozidla musejí využít jednu ze dvou oficiálních objízdných tras: buďto po ose Rudná – Místecká – Mariánskohorská – Plzeňská – Rudná, nebo na trase Rudná – Frýdecká – Bohumínská – D1 (po exit 354) – Rudná.

Zdroj: Komplikace na hlavním tahu přes Ostravu. Takto vypadala Rudná první den uzavírky – Moravskoslezský deník

%d bloggers like this: