Královská opera 2022 v Kině Luna!

Pořádáme kulturní akce pro dospělé i děti, provozujeme kino Luna, pohybové a vzdělávací kurzy.

Celkem tři operní inscenace nabídne nová sezóna Královské opery v Londýně, kterou uvidí diváci v Kině Luna, ale také v kinech ve více než 35 zemích světa. Sezónu zahájí v neděli 23. ledna 2022 jeden z nejoblíbenějších titulů repertoáru Královské opery Pucciniho Tosca s úchvatnou historickou scénou od Paula Browna. Následovat bude Verdiho Rigoletto v režii Olivera Mearse, pro kterého je to první inscenace od jmenování do pozice ředitele Královské opery. Tato výroční projekce oslaví 171 let od prvního uvedení této opery v roce 1851. Sezónu 2022 v kinech zakončí La traviata v oblíbené klasické produkci Richarda Eyrea, která se na pódiu Royal Opera House hraje již víc než 25 let.

Předprodej vstupenek na celou sezónu již zahájen. Vstupné 250 Kč, zvýhodněné vstupné pro seniory a v rámci abonmá v ceně 190 Kč na jednotlivé inscenace.

PROGRAM SEZÓNY 2021 / 2022

Neděle 23. ledna v 16.00 hodin
TOSCA
Giacomo Puccini
Jedna z nejoblíbenějších oper v repertoáru londýnské Královské opery ožívá na úvod nové sezóny v produkci Jonathana Kenta. Ústřední trojici ztvární hvězdní pěvci Elena Stikhina, Bryan Hymel Alexey Markov, kteří vás zavedou do Říma 19. století. Do romantického světa idealistického malíře Cavaradossiho a jeho smyslné lásky Toscy vstupuje zlomyslný baron Scarpia, náčelník policie, což přináší fatální následky.

Záznam přenosu z prosince 2021.
Délka: cca 205 minut (včetně 2 přestávek)
Přístupnost: nevhodné do 12 let
Jazyková verze: italsky s českými titulky
Režie: Jonathan Kent
Účinkují: Elena Stikhina, Bryan Hymel, Alexey Markov a další
Hudba: Giacomo Puccini
Libreto: Giuseppe Giacosa a Luigi Illica

Neděle 3. dubna v 16.00 hodin
RIGOLETTO
Giuseppe Verdi
Oliver Mears představuje svou první inscenaci od jmenování do pozice ředitele Královské opery, která v září v londýnském Royal Opera House zahájila novou sezónu. Svým jedinečným pohledem na nelítostný svět luxusní dekadence, korupce a sociálního úpadku přenáší Verdiho mistrovské dílo do moderního světa. Strhující Rigoletto oslaví pod taktovkou hudebního ředitele Sira Antonia Pappana v kinech 171. výročí od premiéry v roce 1851.

Záznam přenosu z března 2022.
Délka: cca 180 minut (včetně 1 přestávky)
Přístupnost: nevhodné do 12 let
Jazyková verze: italsky s českými titulky
Režie: Oliver Mears
Účinkují: Carlos Álvarez, Liparit Avetisyan, Lisette Oropesa a další
Hudba: Giuseppe Verdi
Libreto: Francesco Maria Piave

Neděle 15. května v 16.00 hodin
LA TRAVIATA
Giuseppe Verdi
Paříž 19. století je místem kontrastů – půvab a povrchnost, láska a chtíč, život a smrt. Tato tradiční inscenace Sira Richarda Eyrea pro Královskou operu nedávno oslavila 25 let a nyní se ve velkém očekávání na pódium Royal Opera House vrací s operní hvězdou Pretty Yende v roli kurtizány Violetty. Ta zazpívá některé z Verdiho vůbec nejslavnějších árií, včetně radostné „Sempre libera“.

Záznam přenosu z dubna 2022.
Délka: cca 220 minut (včetně 2 přestávek)
Přístupnost: nevhodné do 12 let
Jazyková verze: italsky s českými titulky
Režie: Richard Eyre
Účinkují: Pretty Yende, Stephen Costello, Dimitri Platanias a další
Hudba: Giuseppe Verdi
Libreto: Francesco Maria Piave

Zdroj: Královská opera 2022 v Kině Luna! | Kultura Jih

%d bloggers like this: