Obyvatelé Ostravy-Jihu měli možnost už potřetí rozhodovat o tom, za co by měla místní radnice utratit sedm milionů určených na projekty v rámci aktivity nazvané Společně tvoříme Jih.

„Hlasovalo 3 586 lidí a zvolili dvanáct projektů, které se začnou realizovat příští rok,“ uvedla mluvčí nejlidnatějšího ostravského obvodu Gabriela Gödelová.

Na území Jihu tak vznikne například první parkourové hřiště za téměř 1,3 milionu korun, a to v zábřežské lokalitě za kinem Luna.

S nápadem přišla Jana Adamowiczová. „Hřiště bude mít rozměry čtrnáct krát devět metrů. Mým záměrem je vytvoření kvalitní infrastruktury pro děti i dospělé zájemce o parkour nejen z Jihu, ale z celé Ostravy a blízkého okolí,“ uvedla.

Podpory se dočkají i jiná dětská hřiště a sportoviště, sáňkovací kopec, ale také návrat zvoničky na zábřežský hřbitov, vybavení dřevařské dílny pro klienty sociální služby nebo čističky vzduchu do mateřských škol v Zábřehu.

Jednoznačným vítězem se stal návrh Radima Kovalčíka na renovaci kašny s plastikou před poliklinikou v Hrabůvce. Projekt za 1,75 milionu korun získal přes tisíc hlasů.

„Jelikož se připravuje celková rekonstrukce náměstí a okolí před Železňákem, zasloužila by opravu také fontána u polikliniky,“ zdůvodnil návrh. Výsledek bohužel neuvidí, nedávno zemřel při nehodě.

Zdroj: iDNES.cz

Pin It on Pinterest