Spojovatelka Úmob Ostrava-Jih: 599 444 444 info@ostrava-jih.info

Ostravská linka důvěry, kterou zajišťuje Městská nemocnice Ostrava, rozšířila svůj provoz. Odborníci jsou nově k dispozici dospělým lidem v krizových životních situacích non-stop. Zájemci mohou poradnu kontaktovat i e-mailem nebo s odborníkem chatovat.

Tým, který pomoc na nepřetržité lince důvěry na telefonních číslech 596 618 908 a 737 267 939 poskytuje, tvoří celkem 16 odborníků – vyškolení sociální pracovníci,  psychologové, adiktolog (odborník na léčbu závislostí) a psychiatr. Zájemci hledající pomoc se na ně mohou kdykoliv obrátit rovněž e-mailem a novinkou je chat. Ten je k dispozici v pátek v odpoledních hodinách nebo v neděli dopoledne.

„Nejčastějším impulzem pro zavolání na naši linku byly náhlé traumatizující události, které zasáhly volajícího. Často rodinné události – úmrtí, nemoc, konflikt mezi blízkými, nevěra, ztráta důvěry, ohrožení agresí. Volající linku kontaktovali v případech psychické tísně, nespavosti, sebevražedných myšlenek, depresivních pocitů. A to nejen ti, kteří se s těmito problémy léčí, ale také zdravé osoby. Standardním tématem je také  široká škála problémů spojených se závislostmi, nejčastěji alkoholismem,“ řekl vedoucí Linky důvěry Ostrav a Svatopluk Antoš.

Linka důvěry je anonymní a tím i bezpečná. Pomáhá zvládnout psychickou zátěž pomocí týmu odborníků, psychologů a sociálních pracovníků. Základními principy této služby jsou: dostupnost, bezpečnost (ta je dána anonymitou pro volající) a odbornost těch, kteří linku obsluhují. Ostravská linka důvěry byla první v republice, která  historicky zavedla krizovou službu prostřednictvím internetu.

Na telefonních číslech  596 618 908 a 737 267 939  jsou pracovníci připraveni poskytnout podporu a informace nepřetržitě – po všechny dny po celých 24 hodin.

Chat je k dispozici na www. elinka.iporadna.cz, mail na linka.duvery@mnof.cz.

Službu poskytuje Městská nemocnice Ostrava, Psychiatrické oddělení, Ambulance klinické psychologie. Aktuálně v týmu působí 9 sociálních pracovníků se specializovaným výcvikem v Telefonické krizové intervenci, 5 psychologů, adiktolog a psychiatr. Dotovaná je z rozpočtu města Ostravy i Moravskoslezského kraje.

Zdroj: Ostrava

Pin It on Pinterest