Jedinečnou souhru policejního koně a jezdce, stejně tak jako jejich připravenost pro plnění náročných úkolů při zajištění bezpečnosti a veřejného pořádku budou mít nejen občané města Ostravy možnost vidět v sobotu 28. srpna 2021 od 12.30 hodin v ostravských Komenského sadech, kde se pod záštitou primátora statutárního města Ostravy Tomáše Macury uskuteční již 23. mezinárodní setkání jízdních policií.

Českou republiku budou na této akci reprezentovat týmy Městské policie Ostrava a Městské policie Praha, dále jízdní oddíly Policie České republiky z Brna a ze Zlína. Ze zahraničí se představí zástupci jízdní policie z Polska.

K vidění bude osmnáct koní a jezdců, kdy v letošním ročníku dominují ženy.

„Jezdci se představí v celkem třech disciplínách. U první, což je cross parkur, bude cílem dokončit trasu složenou z překážek v členitém terénu v co možná nejkratším čase. Při druhé soutěži, zrcadlovém skákání, se vždy dvojice jezdců utká mezi sebou na dvou identických parkurech. Poslední a zároveň nejtěžší bude speciální parkur pro služební koně, který obsahuje řadu záludných a rušících překážek, se kterými se jezdci i koně mohou setkat při výkonu služby,“ přiblížil program Jindřich Machů z Městské policie Ostrava.

Jezdci týmu Městské policie Ostrava budou letos obhajovat osm medailových pozic, včetně třech zlatých, které získaly v posledním ročníku soutěže.

Pro diváky bude rovněž připraven doprovodný program v podobě ukázky čtyřspřeží starokladrubských koní a ukázky výcviku služebních psů, o které se postarají strážníci-kynologové Městské policie Ostrava.

Postaráno bude také o nejmenší návštěvníky. K dispozici bude laserová střelnice, kreslení a kvízy. Chybět nebude ani ukázka výstroje a výzbroje strážníků. Vstup na akci je zdarma.

Zdroj: Mezinárodní setkání jízdních policií proběhne v sobotu v Ostravě – Moravskoslezský deník

%d bloggers like this: