Velké policejní manévry proběhly v pátek večer u Sýkorova mostu v centru Ostravy. Důvodem bylo počínání sedmadvacetiletého muže, který vylezl na oblouk ocelové konstrukce.

V ruce držel pušku se zaměřovačem.Poté, co policisté přijali oznámení o ozbrojenci na mostě, vyrazily na místo prvosledové hlídky, zásahová jednotka a vyjednavači.

„Z našeho pohledu hrozilo nebezpečí,“ vysvětlila Zlatuše Viačková z moravskoslezské policie. Do akce se zapojili i dopravní policisté, kteří celý most uzavřeli a nechali odpojit proud v trolejích. „Zastavili také pohyb na cyklostezce pod mostem,“ dodala Viačková.

Muž, který údajně vyhrožoval sebevraždou, nakonec pušku odhodil do řeky Ostravice. Kolem dvacáté hodiny se ho podařilo přesvědčit, aby z mostu slezl. Skončil v péči lékařů, kteří jej převezli do Fakultní nemocnice Ostrava.

„Zjišťujeme další okolnosti,“ řekla Viačková s tím, že zatím není jasné, kdy policisté dotyčného vyslechnou. „Bude záležet na stanovisku lékařů,“ řekla Viačková. Policistům se ještě večer podařilo zbraň z řeky vytáhnout. Ukázalo se, že šlo o airsoftovou pušku.

Zdroj: Muž s puškou vylezl na Sýkorův most v Ostravě. Na místo dorazila zásahovka – Moravskoslezský deník

%d bloggers like this: