Díky iniciativě města vzniká ve spolupráci s krajem, Fakultní nemocnicí Ostrava a Lékařskou fakultou Ostravské univerzity na Černé louce v pavilonu A velkokapacitní očkovací centrum.  K dispozici bude 18 očkovacích stanovišť, přičemž každé zvládne denně 100 očkování. V provozu má být 12 hodin denně.

Velkokapacitní očkovací centrum ještě čeká na instalaci navigačního systému – šipek, cedulí a displejů, a také IT systému. očkovací kóje i čekací zóna po očkování jsou již hotovy. Další mobiliář, jako židle a lehátka, dodá Fakultní nemocnice Ostrava. Na pracovišti bude kromě lékařů a sester i záchranná služba, pomocný personál, hostesky, catering a pod. Celkem se předpokládá, že provoz centra bude vyžadovat 500 lidí.

“Prioritou tohoto pracoviště je zajistit dostatečnou očkovací kapacitu pro Ostravu a její okolí. Chceme centrum nejprve otestovat v pilotním provozu pro složky integrovaného záchranného systému. Začneme přibližně v polovině února a poté budeme připraveni tak, abychom zařízení naplno spustili od března, ” uvedl primátor Ostravy Tomáš Macura.

Pracoviště by mělo umožnit provoz v režimu 18 očkovacích míst, z nichž každé odbaví 100 očkovacích dávek denně ve dvou směnách po šesti hodinách.

Očkovací centrum bude otevřeno až při dostatečných dodávkách vakcín zřejmě v průběhu března nebo od začátku dubna. Centrum jako první otestují složky Integrovaného záchranného systému v příštích týdnech.

Zdroj: Na Černé louce vzniká očkovací centrum — Ostrava

Pin It on Pinterest

%d bloggers like this: