Spojovatelka Úmob Ostrava-Jih: 599 444 444 info@ostrava-jih.info

Více než pět hodin strávili v úterý ráno a dopoledne profesionální hasiči ze dvou jednotek Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje v budově Mateřské školy Mitušova 90 v Ostravě-Hrabůvce, aby zmenšili následky noční havárie – na toaletách v prvním patře totiž praskla malá přívodní hadička.

Zatopeny vodou tak byly dvě třídy z celkových pěti, včetně zázemí, z toho jedna v patře a druhá pod ní v přízemí. Hasiči ihned po příjezdu v šest hodin ráno začali čerpat vodu pomocí svých tří kvalitních průmyslových vysavačů, které odsávaly vodu z toalet, skladů, chodeb i heren a dokázaly vysát kvanta „záchodové“ vody i z řádně napitých koberců. Hasiči také během zásahu přenášeli do sucha spoustu nábytku a hraček.

Po vysavačích přišlo na řadu celkem 14 vysoušečů v majetku hasičů, které zůstanou pracovat i další dny. Školka je má zapůjčeny celý měsíc. Personál mateřské školy, která bude i v následujících dnech zřejmě pracovat pouze v omezeném provozu, dostal náležité školení, jak s nimi efektivně zacházet.

Zdroj: OBRAZEM: Následky noční havárie ve školce v Hrabůvce odstraňovali hasiči – Moravskoslezský deník

Pin It on Pinterest