Spojovatelka Úmob Ostrava-Jih: 599 444 444 info@ostrava-jih.info

Regionální buňka SPD v Moravskoslezském kraji, kterou pražské předsednictvo v únoru ze dne na den zrušilo, už má nové dočasné vedení. To bude nyní pověřeno její obnovou. Ani jednoho z trojice poslanců, kteří řídili organizaci předtím, ale zatím kvůli opětovnému vstupu do hnutí neoslovilo. „Oslovíme všechny, až budeme mít seznamy,“ říká nová koordinátorka. SPD v kraji vedl poslanec Lubomír Volný, který chtěl kandidovat na nového předsedu hnutí.

„Nikdo z minulého předsednictva RK (regionálního klubu, pozn. red.) SPD osloven nebyl,“ reagoval Volný na dotaz redakce iROZHLAS.cz. Volný v únoru ohlásil, že bude kandidovat na předsedu celého hnutí.

Podobně se k opětovnému přijímání členů ze zrušené buňky vyjádřila i poslankyně Ivana Nevludová, která byla místopředsedkyní organizace. Ve vedení regionální buňky byl rovněž poslanec Marian Bojko. „Zatím nás nikdo neoslovil. Budu čekat. Podle stanov na to mají 60 dní,“ řekl.

Pražské vedení SPD v čele s předsedou Tomiem Okamurou a místopředsedou Radimem Fialou vybralo prozatímní vedení na grémiu strany, které proběhlo minulý týden v úterý. Na facebookových stránkách regionálního klubu o tom informovali 1. března.

Obnovovat zrušenou buňku v kraji bude zastupitelka městského obvodu Ostrava-Jih Irena Bláhová, zastupitelka obvodu Moravská Ostrava a Přívoz Vladimíra Dluhošová, Robert Starý a Josef Kuchta (na obrázku níže s Okamurou a Fialou).

Zdroj: ‚Návrat k pořádkům Volného nebude.‘ Vedení SPD určilo, kdo sestaví novou moravskoslezskou buňku | iROZHLAS – spolehlivé zprávy

Pin It on Pinterest