Spojovatelka Úmob Ostrava-Jih: 599 444 444 info@ostrava-jih.info

Rozpočet radnice Ostravy-Jihu pro rok 2020 dosahuje 1,29 miliardy korun. Na investice letos obvod vyčlenil 310 milionů.

Největší ostravský obvod bude mít, pochopitelně, i nejvyšší rozpočet. Ten pro letošek zastupitelé schválili ve výši 1,29 miliardy korun.

„Počítáme s příjmy 0,98 miliardy korun, výdaje by pak měly dosáhnout 1,29 miliardy korun,“ řekl místostarosta Jihu Otakar Šimík, odpovídající za úsek financí a rozpočtu, s tím, že rozdíl 0,31 miliardy radnice pokryje z úspor z minulých let.

Ostrava-Jih má nejvýraznější investiční akci posledních let čerstvě za sebou. V závěru roku bylo dokončeno nové centrální náměstí, které bude slavnostně otevřeno v dubnu letošního roku.

„Je to největší investiční akce do veřejného prostoru našeho obvodu za posledních třicet let,“ řekla Ostravskému týdeníku mluvčí radnice Gabriela Gödelová, podle níž na kompletní rekonstrukci veřejného prostoru v ulici Horní v Hrabůvce vynaložil obvod 94 milionů korun.

PODCHODY A PROSTRANSTVÍ

I proto budou investice do veřejného prostoru ve větším počtu letos spíše středně velkého až menšího charakteru. Přesto na všechny investice mají na Jihu vyčleněno přes 300 milionů korun.

Počítá se například s rekonstrukcí dvou podchodů, renovací kašny před poliklinikou, revitalizací rybníků ve Výškovicích a veřejného prostoru u Luny a Savarinu, s rekonstrukcí několika objektů a ulice Mjr. Nováka.

„Dále budeme pokračovat v budování nových parkovacích stání, v rekonstrukcích škol, školek a bytových domů, realizovat se budou také další z řady projektů z participativního rozpočtu,“ uvedla pro Ostravský týdeník místostarostka Hana Tichánková, která zodpovídá za odbor investic.

Zastupitelé odsouhlasili také finanční podporu projektů za bezmála čtyři miliony korun. Z této částky půjde 3,55 milionu korun do oblasti školství, vzdělávání a kultury, volného času dětí a mládeže, prevence kriminality a sportu. Na projekty z oblasti sociální péče pak dalších téměř tři čtvrtě milionu korun.

10 nejzajímavějších investic na Jihu v roce 2020
• náměstí Ostrava-Jih projektová část prostoru před poliklinikou
• rekonstrukce podchodu pod Horní ulicí, navazující na náměstí Ostrava-Jih
• rekonstrukce podchodu Plzeňská Tylova
• renovace kašny před poliklinikou
• revitalizace rybníků ve Výškovicích
• rekonstrukce bytového domu Čujkovova 29
• rekonstrukce objektu v Jubilejní kolonii ve Velflíkově ulici
• revitalizace veřejného prostoru za Lunou
• revitalizace veřejného prostoru u Savarinu
• rekonstrukce ulice Mjr. Nováka

Kompletní informace k participativnímu rozpočtu na Jihu najdete na www.spolecnetvorimejih.cz.
Zasedání zastupitelstva městského obvodu Ostrava-Jih můžete sledovat také prostřednictvím videí na portálu Youtube.cz.

Zdroj: Nejvyšší rozpočet v Ostravě? Jih bude hospodařit s více než miliardou – Moravskoslezský deník

Pin It on Pinterest