Spojovatelka Úmob Ostrava-Jih: 599 444 444 info@ostrava-jih.info

Nezdražujeme, vyhlašuje ostravský dopravní podnik a snaží se tak nalákat nové cestující do svých vozů. Zároveň se také snaží přesvědčit i černé pasažéry o tom, že platit je normální. Přichází s akcí „šance za tisíc“, která může přistiženým neplatičům pomoct s nápravou jejich chování.

Jízdu načerno si někdy zkusil asi každý. Někdo kvůli adrenalinu, někdo kvůli absenci drobných v dobách starých automatů. A někdo proto, že tak jezdí normálně. Ostravský dopravní podnik chce ale lidi přesvědčit, že platit za jízdu je normální.

„Loni jsme vyhlásili velkou amnestii, letos přicházíme s touto šancí za tisíc. Našim hlavním cílem není nikoho perzekuovat. My chceme, aby si naši cestující uvědomili, že platit za jízdu v hromadné dopravě je normální. Zároveň pevně věříme, že jim naším přístupem, kvalitou služeb, komfortem a spolehlivostí umíme tuto investici vrátit,“ vysvětloval ředitel Daniel Morys.

Co to pro černé pasažéry znamená v praxi? Pokud budou přistiženi revizorem, že jeli bez platné jízdenky, dostanou pokutu 1 500 korun. Tu si ale mohou snížit na pouhých 500 korun tím, že si do sedmi pracovních dnů od přistižení zakoupí roční kupon. Jízdenka může být nahraná jak na ODIS kartě, tak na kartě bankovní.

Není to ale jediné, čím se Ostrava, respektive její přepravní společnost pyšní. Vloni obnovila velkou část vozového parku. Letos avizuje, že nebude zdražovat.

„Lidé jsou v poslední době vystaveni oznámením o zdražování klíčových komodit, jako je například plyn nebo elektřina. Jsem rád, že naše jízdné jim náklady nezvýší a podařilo se nám udržet stejné ceny u všech typu jízdenek,“ doplnil Morys.

Příjemnou změnou je pak také spuštění zákaznického portálu odiska.dpo.cz.

Zdroj: Nová šance pro černé pasažéry. Jinak se ceny ostravské MHD nezmění | Ostrava.City.cz – Ostrava jsi Ty!

Pin It on Pinterest