Kompletní rekonstrukce podchodu pod ulicí Horní v Hrabůvce skončila. Od pátku 13. 5. 2021 od 14 hodin mohou lidé podchodem projít na druhou stranu. Tramvajové zastávky zahájí provoz od půlnoci z pátku na sobotu 14. 5. 2021. Oproti původnímu stavu podchod nabízí čistý, atraktivní vzhled a plošiny pro osoby s omezenou schopností pohybu, na bezpečí dohlíží kamerový systém.

Rekonstrukci jsme zahájili v červenci 2020. Za tu dobu byly v 45 metrů dlouhém a 6 metrů širokém podchodu zhotoveny nové podhledy s osvětlením, obklady i podlaha. Opraveny jsou všechny vstupy do podchodů od zastávek tramvají a autobusů, a to včetně nástupních ostrůvků u zastávek. Nově byly přidány plošiny pro imobilní osoby, ale i maminky malých dětí, a zavedená signalizace pro nevidomé občany. Na všech zastávkách a v podchodu je samozřejmě instalován bezpečnostní kamerový systém,“ uvedla místostarostka Hana Tichánková.

Cílem rekonstrukce bylo zlepšit komfort občanů při cestování městskou hromadnou dopravou tramvají směr Ostrava centrum, Ostrava Poruba či do Výškovic a také směrem na konečnou zastávku Dubina. Opraveny jsou střechy, odpady, elektrické rozvody. Vyměněny byly rovněž okenní výplně schodišťových koridorů a rekonstrukcí prošly i technické místnosti podchodu, včetně rozvodny a čerpací stanice. V případě vniknutí vody do podchodu je zde čerpací jímka, která vodu okamžitě odčerpá.

Projekt řešil také celkovou rekonstrukci chodníku v blízkosti podchodu a celkově navázal na nedávno vybudované Náměstí Ostrava-Jih,“ doplnila místostarostka Tichánková s tím, že péči o čistotu podchodu  zajistí technické služby Ostrava-Jih. Náklady na kompletní rekonstrukci činily 23 milionů korun. Akci finančně podpořilo statutární město Ostrava, a to účelovou dotací ve výši 5,2 milionu korun a neúčelovou dotací ve výši 12,442 milionu korun.

Zdroj: Nově opravený podchod v Hrabůvce nabízí vyšší komfort i bezpečí — Čeština

Pin It on Pinterest

%d bloggers like this: