Kultura Jih za podpory městského obvodu Ostrava-Jih nabízí neprofesní celoživotní vzdělávací program pro zájemce ve věku 55+. Na podzim budou otevřeny dva nové studijní obory. Zájemci se mohou opět těšit na sérii zajímavých kurzů. Přihlášky lze podávat už od 1. srpna.

Dvouletý studijní program, rozdělený do čtyř semestrů, probíhá jak formou přednášek, tak i aktivních cvičení a seminářů.

Výuka probíhá jednou za čtrnáct dnů a obvykle trvá tři hodiny. Začátek prvního semestru připadne už na září (21. / 23. září 2021).

První studijní program Hledej, poznej, objevuj zahájí podzimní semestr kurzem Dějiny výtvarné kultury, ve kterém se posluchači seznámí s výtvarnou kulturou středověku a renesance. Jaro bude patřit Tradiční čínské medicíně, zaměřující se na hledání rovnováhy pro tělo i psychiku. Studenti se mohou těšit také na prakticky zaměřený workshop Umění v praxi, kde se aktivně seznámí se zajímavými výtvarnými technikami. Studium zakončí aktivní seminář Terapeutické techniky, který přiblíží postupy samouzdravovacích procesů za pomoci vnitřní energie.
Druhý studijní program Jsem senior, a co má být odstartuje kurzem Dějiny Ostravy jinak, jenž se zabývá historií obvodu, který poznáte z fotoprojekcí, vycházek a archivních ukázek. Přednáška Slovo jako lék i zbraň nahlédne pod pokličku atraktivních témat z oblasti sociologie. Jak využívat moderní technologie ve spojitosti se svými finančními prostředky naučí posluchače kurz Peníze a moderní technologie. Poslední semestr nabídne Zajímavosti z psychologie, kde se studenti seznámí s nejzajímavějšími střípky ze zákoutí lidské mysli.

Přihlásit ke studiu je možné telefonicky na čísle 608 812 796 nebo e-mailem na jana.kovackova@kulturajih.cz.  Uzávěrka přihlášek je 5. září 2021.

Zdroj: Nové studijní obory v rámci univerzity třetího věku

%d bloggers like this: