Sto v předprodeji, dvě stovky na místě! První placené slavnosti nejlidnatějšího ostravského obvodu Jih probíhají dnes a zítra na někdejším zábřežském fotbalovém hřišti. Jedni si vstupné (zavedené k odrazení pobudů) pochvalují, ale dalším je proti srsti.

Každopádně, pomineme-li – nabídkou docela slušné – jídlo a pití či výprodej knížek z knihovny za pětikorunu, vše je v areálu gratis. Od atrakcí pro děti, počínaje malováním na obličeje přes soutěže a hry nafukovací překážkovou dráhu „Maad Bounce“ po program na dvou pódiích.

Na těch se střídají kroužky, spolky a oddíly (judo, mažoretky, taekwon-do, tanečníci) se skupinami a zpěváky (Nebe, Děda Mládek Illegal Band, FiHa, David Koller, Majk Spirit, Rock´n´Roll Band Marcela Woodmana…).

Jsou zde zóny pro seniory, děti i ta nazvaná Jih, kde se prezentuje samotný obvod čítající Bělský Les, Dubina, Hrabůvka, Výškovice a Zábřeh.

Zajímavé zpestření představují stánky Alessandro Barber Shopu, kde holí i stříhají pánští kadeřníci, či Gaston Chilli s pálivými lahůdkami a soutěží v pojídání chilli.

Zdroj: OBRAZEM: Slavnosti na Jihu 2021, placené a s atrakcemi zadarmo – Moravskoslezský deník

%d bloggers like this: