Spojovatelka Úmob Ostrava-Jih: 599 444 444 info@ostrava-jih.info

Náměstí Ostrava-Jih, tak se jmenuje projekt, na němž začali v březnu dělat v Hrabůvce stavaři ze Zlínstavu. Promění prostor před nákupním centrem Železňák údajně k nepoznání.

Původní má zůstat snad jen „osvoboditelská“ mozaika a sochařsky pojatá plastika Květ z kašny, kterou však během oprav radši uklidili do depozitu.

“Bourací práce, které v rámci rekonstrukce Náměstí Jih v Hrabůvce v současnosti probíhají, si z důvodu bezpečnosti vyžádají od soboty 11. 5. od 6,30 hod do neděle 12. 5. večer, dočasné uzavření jednoho výstupu z podchodu, a to směrem k obchodnímu centru,” upozorňuje nyní radnice obvodu na sociální síti.

“Po odbourání zídek za autobusovou zastávkou a před budovou Finančního úřadu, při jejichž demolici hrozí pád do prostor, kde nyní lidé z podchodu vychází, bude přístup do podchodu zajištěn provizorní rampou. Po dobu uzavření uvedeného výstupu lze využít přechody pro chodce u světelné křižovatky nebo u kruhového objezdu. Přístupy na tramvajové zastávky uvnitř podchodu zůstávají plně zachovány,” stojí ve zprávě obvodu.

Projekt za 90 milionů korun

Hotovo má být do konce letošního roku a veřejnost by se měla do zdejších prodejen a provozoven dostat po provizorních přístupech.

„Stát to bude bezmála devadesát milionů korun,“ uvedla mluvčí radnice Gabriela Gödelová a upozornila, že na náměstí vybudují i novou budovu městského infocentra včetně veřejných záchodků a zastřešené místo k pořádání kulturních akcí.

Zdroj: OBRAZEM: Stavba náměstí v Hrabůvce uzavře o víkendu výstup z podchodu – Moravskoslezský deník

Pin It on Pinterest