Spojovatelka Úmob Ostrava-Jih: 599 444 444 info@ostrava-jih.info

Mobilní hospic Ondrášek pomáhá nevyléčitelně nemocným lidem v Moravskoslezském kraji již od roku 2004. Od roku 2014 funguje v pronajatých prostorách bývalé družiny ZŠ na ulici Gurťjevova 11 v Zábřehu. Radnice již dříve podpořila jeho výjimečnou činnost osvobozením od platby nájemného a vrátila společnosti bezmála půl milionu za provedené stavební úpravy. Nyní zajistila opravy sklepních prostor objektu za 1, 1 milionů korun tak, aby mohly sloužit jako chybějící zázemí.

Ondrášek se rozrůstá, pomáháme více rodinám, používáme více  zdravotních pomůcek a nyní námi užívané prostory začínají být stísněné. Díky rekonstrukci můžeme do sklepních prostor přesunout šatnu zdravotního personálu, umývárnu a sklad zdravotních pomůcek. Tímto se nám uvolní dvě místnosti v přízemí, které využijeme jako kancelář a místnost pro Poradnu pro pozůstalé. Náš personál vykonává velmi těžkou práci a příjemné prostředí zázemí je pro nás velmi důležité. Jsme velmi vděční městskému obvodu Ostravy Jih za podporu a pomoc, velmi si vážíme této spolupráce,“ uvedla ředitelka hospice Bronislava Husovská.

V rámci oprav sklepních prostor došlo k opravě podlah, stropů, stěn a provedení nových štukových omítek, výměně keramických obkladů, sociálních zařízení a dveří. Nové jsou rovněž rozvody zdravotechniky, elektroinstalace  a část otopných těles.

Do objektu, kde sídlí ještě Střední škola uměleckých řemesel, jsme za posledních pět let investovali celkem 6,6 milionů korun. Opravili jsme fasády a střechu, hydroizolace a dešťová kanalizace, vybudovali plynového vytápění a vyměnili okna i vstupní dveříNyní jsme rekonstruovali sklepní prostory, což Ondrášek plně využije ke své nedocenitelné práci, “ řekla místostarostka Markéta Langrová.

Zdroj: Ondrášek získal díky rekonstrukci sklepních prostor chybějící zázemí — Čeština

Pin It on Pinterest