Za týden a půl v Ostravě vypukne vánoční veselí, začnou adventní trhy a rozsvítí se vánoční strom i výzdoba. Už nyní je v plném proudu příprava oblíbeného kluziště, které bude letos z několika důvodů revoluční.

Ostravské Vánoce budou letos zase mnohem lákavější. Nejenže je pod svou taktovku převzala Černá louka, ale také budou mít rozpočet bezmála 14 milionů korun! A rozšíří se na další místa v centru Ostravy.

Dosud obyvatelé i návštěvníci třetího největšího města v zemi měli vánoční trhy a doprovodný program spojený především s Masarykovým náměstím, kde stávaly desítky stánků, vánoční kluziště a v posledních letech i obří ruské kolo a další atrakce, méně pak se sousedním Kuřím rynkem, a v podstatě jednorázově i s Prokešovým náměstím, kde po zahájení Vánoc už jen svítila výzdoba.

Letošní Vánoce v Ostravě toho ale nabídnou mnohem víc, rozšíří se i na náměstí Dr. E. Beneše a do Husova sadu, aby v centru Ostravy vznikla jakási propojená vánoční síť. Zajímavou proměnou projde prostor před novou radnicí, kde léta využívaný umělý strom nahradí velkoformátová umělecká instalace.

Největší proměnu a příliv milovníků předvánočních radovánek ale zaznamená náměstí Dr. E. Beneše mezi centrální radnicí a zchátralou Ostravicí-Textilií, kam se přesune oblíbené kluziště.

Zdroj: Ostrava chystá Vánoce za 14 milionů, bude revoluční kluziště a nová místa – Moravskoslezský deník

%d bloggers like this: