Tzv. SMART WC slouží občanům městského obvodu Ostrava-Jih již od září tohoto roku. Jako první v České republice je vybaveno platebním  terminálem, díky kterému lze vstup zaplatit bezkontaktní bankovní kartou. Doposud bylo možno toaletu využít jen po odeslání SMS zprávy.

Inteligentní toaleta se nachází u křižovatky v Ostravě-Zábřehu, naproti obchodnímu areálu Kotva, slouží nejen jako WC. Ve vstupní chodbě nabízí i přebalovací pult pro dítě. Toaleta bere energii ze slunce a online hlásí, kdy je třeba doplnit vodu na mytí a provést vyčištění. Telefony lze nabíjet zevnitř i bezplatně z venku kabiny. Přístup je zpoplatněn částkou 10 korun, kterou lze uhradit prostřednictvím SMS a nyní také platební bankovní kartou.

„Bankovní kartu vnímám jako moderní platební prostředek, který se coby jednoduchý způsob platby osvědčil například i v hromadné veřejné dopravě.  Platební terminál byl u našeho SMART WC instalován v minulém týdnu. Díky tomu nabízíme dle dodavatele jako první v republice možnosti placení za použití inteligentní toalety nejen telefonem, ale i kartou,“ uvedl místostarosta pro dopravu a komunální služby Zdeněk Hűbner s tím, že budou-li občanům Ostravy-Jihu SMART WC  vyhovovat, pořídí radnice další.

O provoz SMART WC se stará příspěvková organizace Technické služby Ostrava-Jih.

Ty v obvodu zajišťují také provoz bezplatných veřejných záchodů v podchodu v Hrabůvce u polikliniky a záchodů na hřbitově v Zábřehu.

Za umístěnou rozšířenou variantu TWIN zaplatila radnice celkem 320 000 korun.

Zdroj: Ostrava-Jih: první místo v zemi, kde si otevřete SMART WC bankovní kartou

Pin It on Pinterest