Zcela netradičně se letos rozsvítí vánoční stromy v Ostravě-Jihu. Kvůli pandemii koronaviru bude tato slavnostní událost probíhat formou světelné projekce. První adventní neděli se postupně rozzáří 5 stromů v různých částech obvodu.

Bohatý kulturní program spojený se slavnostním rozsvícením vánočních stromů, který se každoročně konal jak u kulturního domu Akord, tak u K-tria, se letos kvůli protikoronavirovým opatřením bohužel neuskuteční. O vánoční atmosféru ale rozhodně nepřijdete. Uskuteční se ale v jiném světle. A to formou světelných projekcí.

Darina Daňková, ředitelka, Kultura-Jih: “Celý projekt se uskuteční první adventní neděli. Začínáme v 19 hodin. Prvním místem, na kterém se rozsvítí světelný symbolický strom, bude kostel svatého Ducha. Zhruba za 10, 15 minut se přemístíme do Výškovic, a to k nákupnímu středisku Odra. Třetím místem našeho obvodu je sídliště Bělský les, a to v parku Dubina a 4. vánočním stromem bude symbolický vánoční strom na náměstí Ostrava-Jih.”

Na závěr se přesně v 8 večer rozsvítí pomyslný strom před kulturním domem Akord. To ale není vše. Světelné projekce můžete sledovat nejen z oken a balkónů, ale také online.

Darina Daňková, ředitelka, Kultura-Jih: “Budeme streamovat na našem facebooku a na youtube Akordu, takže lidé, kteří mají zájem se dívat, tak samozřejmě, že mohou. Celé to vysílání bude protkáno vašimi vzkazy, obrázky, nebo pozdravy. “

Ty pak budou součástí online přenosu. Pokud tedy máte chuť někoho pozdravit, popřát k Vánocům svým blízkým, nebo kamarádům, nebo napsat dopis Ježíškovi, můžete to udělat hned teď. Své vzkazy můžete posílat na e-mailem vanoce@dk-akord.cz, na facebook Akordu, nebo pomocí sms zpráv na telefonní číslo, které vidíte na televizní obrazovce.

Darina Daňková, ředitelka, Kultura-Jih: “Budete-li mít chuť zařadit se do slosování, přidejte samozřejmě nějaký svůj kontakt na sebe. Dostanete od nás hezký dárek. Každý symbolický vánoční strom bude doprovázet významná osobnost z našeho obvodu, která také popřeje k Vánocům a přidá milá slova.”

V celém obvodu momentálně probíhá instalace vánoční výzdoby, která se slavnostně rozsvítí 1. prosince

Zdeněk Hübner, místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Ozdoby, které se objeví na vánočních stromech budu připomínat klasicky vlastně české motivy. Budou to standardní skleněné koule i vlastně 3D prvky, kterých letos v městském obvodě budeme mít 12. Budou typicky ladovsky laděné. Nově budou například ozdobeny kašny.”

Letos bude ve znamení českých Vánoc. Do noci tak budou nově zářit mimo jiné vánoční kapři, nebo betlém s LED ovcemi. Novinkou bude i vánoční strom na novém náměstí Ostrava-Jih a vánoční výzdoba na osmi sloupech Jubilejní ulice a 3D prvek na náměstí Savarin.

Zdroj: Ostrava-Jih rozsvítí vánoční stromy online. Světelné projekce proběhnou na pěti místech | Ostrava-Jih | Zprávy | POLAR TV

Pin It on Pinterest

%d bloggers like this: