Nejlepší beachvolejbalisté naší planety se sjeli do Ostravy na turnaj Světové série v plážovém volejbalu.

Primátor Tomás Macura a náměstkyně pro školství a sport Andrea Hoffmannová na tiskové konferenci k beachvolejbalovému turnaji. Foto: Jiří Zerzoň

„Ostravský turnaj v plážovém volejbalu si ve své krátké historii právem vydobyl postavení jednoho z nejprestižnějších turnajů světa v tomto atraktivním sportovním odvětví. Věřím, že sportovcům nabídneme opět skvělé zázemí a že si užijí zápasy v jedinečném industriálním prostředí Dolní oblasti, které ostravský turnaj odlišuje od všech ostatních a dává mu punc výjimečnosti. Jsem rád, že se turnaj podařilo uspořádat v nelehké době poznamenané pandemií covidu-19, a za to patří organizátorům velký dík,“ uvedl Tomáš Macura, primátor Ostravy.

„Ostrava je městem sportu, což se odráží i ve vysokém počtu sportovních oddílů a akcí. Přeji organizátorům turnaje J&T Banka Ostrava Beach Open 2021, ať vše zvládnou na výbornou a sportovcům, ať si v Ostravě splní své sny a těm nejlepším, postup na olympijské hry v Tokiu,“ dodala Andrea Hoffmannová, náměstkyně primátora Ostravy pro sport.

Během pěti soutěžních dnů budou na čtyřech kurtech bojovat elitní beachvolejbalové páry z celého světa, v hlavním turnaji se představí 32 mužských a 32 ženských týmů. Fanoušci a diváci ČT sport a HbbTV se mohou těšit na aktuální světové jedničky, jimiž jsou Norové Anders Mol, Christian Sørum a Kanaďanky Sarah Pavanová a Melissa Humana-Paredesová. Právě norští vikingové, jak se Molovi se Sørumem v beachvolejbalovém světě přezdívá, budou obhajovat vítězství z J&T Banka Ostrava Beach Open 2019. Ženskou kategorii tehdy ovládly Brazilky Agatha Bednarczuková a Eduarda „Duda“ Santos Lisboaová, které budou chtít svůj triumf zopakovat i letos.

Zájemci o vstupenky mohou využít poslední možnosti jejich zakoupení v předprodeji v síti Ticketportal. Ke koupi jsou stále vstupenky na středeční kvalifikaci a zápasy základních skupin, které se odehrají ve čtvrtek a pátek. Ve středu v poledne pak bude spuštěn dodatečný prodej ještě několika desítek lístků na sobotu a neděli. (TS)

Zdroj: Ostrava ožije světovým plážovým volejbalem — Ostrava

%d bloggers like this: