Sportovní basketbalová škola Ostrava, dívčí basketbalový oddíl, organizuje v období od 29. března do 1. dubna 23.ročník mezinárodního basketbalového turnaje pro chlapce a děvčata pod názvem Easter Tournament Ostrava 2018. Turnaj se uskutečňuje pod záštitou moravskoslezského hejtmana Ivo Vondráka.

Pořadatelé SBŠ Ostrava, jmenovitě předseda klubu Kamil Havrlant, Ing. Jiří Bartoň, místopředseda klubu, Ladislav Pavlát, trenér, pozvali na turnaj kategorií dívek a chlapců U 10 – U 17 družstva z České republiky, Slovenska, Polska, Maďarska, Litvy, Německa, Lotyšska, Ruska, Itálie, Slovinska, Lucemburska a dalších zemí. Poprvé zde hraje družstvo z Finska.

V jednotlivých věkových kategoriích se zúčastňuje 16 chlapeckých a 16 dívčích družstev. Pořadatelé zajistili čtrnáct sportovních hal a tělocvičen. Utkání se hrají na těchto místech: Sportcentrum Ostrava-Dubina, sportovní hala Plzeňská, hala ZŠ a MŠ Dvorského, tělocvična katedry Ostravské univerzity, gymnázium Hladnov, v tělocvičnách ZŠ a MŠ MUDr. Emílie Lukášové, ZŠ a MŠ Klegové, ZŠ A. Kučery, ZŠ a MŠ Mitušova 16, ve sportovní hale Vítek, sportovní hale na Volgogradské ulici, v hale tělovýchovné jednoty Ostrava a také v nejstarší sportovní hale Tatrat, nyní Bonver Aréna.

Soutěžící týmy jsou ubytované ve čtrnácti ubytovacích a stravovacích zařízení po celé Ostravě. S tím souvisí i skutečnost, že účastníci z řad dětí, mládeže, trenérů, vedoucích družstev mají umožněno po dobu trvání turnaje jezdit městskou hromadnou dopravou zdarma.

V kategoriích děvčat U10 – U 17 a chlapců U10 – U17 soutěží 149 družstev. Při průměrné soupisce na jedno družstvo deseti lidí to znamená, že organizátoři zvládají 1490 účastníků bez trenérů a vedoucí družstev a eventuálního doprovodu rodičů.

K akci je vydán podrobný bulletin, ve kterém jsou všechny potřebné informace včetně možného doprovodného programu. V rámci tohoto programu, zvlášť pro zahraniční účastníky, je uvedena pozvánka k návštěvě Dolních Vítkovic, Landek Parku, ZOO Ostrava, Vyhlídkové věže Nové radnice na Prokešově náměstí a další ostravských atrakcí.

Akce bude ukončena 1. dubna v 18.00 hodin oznámením konečných výsledků.

Zdroj: Ostrava žije basketbalem mládeže – Novinky.cz

Pin It on Pinterest