Ostravský majáles odstartoval festivalovou sezonu ve městě. Přinášíme tipy na sedm akcí, které Ostrava nabídne v červnu.

Slezskoostravský Rock-Fest 2018

2. června od 12.00 hodin
Slezskoostravský hrad
www.sorfest.cz

Jedenáctý ročník festivalu se bude konat na třech pódiích – Nádvoří stage, Aréna stage a Loděnice pod hradem, kde bude také probíhat doprovodný program festivalu.
Největší hvězdy: Arakain, Traktor, Debustrol, Kapriola, Ahard, Gate Crasher.
Vstupenky: 350 korun (www.ticketportal.cz), v den koncertu 390 korun.

Jazz Open Ostrava 2018

2. června až 8. června
Slezskoostravský hrad, Hudební klub Pjetka, Parník
www.jazzostrava.com

Pravidelně už od roku 2006 se v Ostravě koná také jazzový festival, za kterým stojí známý ostravský hudebník Boris Urbánek. „Před dvěma lety jsem se zbláznil do francouzské kapely Electro Deluxe. Je to skvělá show. Říkal jsem si, že je někdy musím v Ostravě mít, a vyšlo to. Jinak společně s mým parťákem Jakubem Sedláčkem přivedeme do Ostravy i Ivana Mládka. A kdyby někdo namítal, že Ivan Mládek není jazz, tak to je jazz jak poleno. Vždyť ten dřevní dixieland, který hrají, je prazáklad jazzu,“ uvedl dramaturg a producent Jazz Open Ostrava Boris Urbánek.

Ostravský majáles: v centru říše pohádek, v Dolních Vítkovicích mejdan studentů

Hlavní program Jazz Open – 8. června od 19.00: Slezskoostravský hrad. Vystupují: Berenika Kohoutová & Emnil Viklický, Dalibor Mráz, Federico Malamana, Marius Pop, Electro Deluxe. Vstupné: 250/290 korun.

Další účinkující: Peter Lipa (2. června od 20.00 – hudební klub Pjetka, 250/290 korun), Dvojkoncert The ABS, The JazzCake (6. června od 19.00 – hudební klub Pjetka, 100/150 korun), Ivan Mládek & Banjo Band (7. června od 20.00 – klub Parník, 290 korun).
Vstupenky: www.ticketstream.cz

Oldies festival 2018

16. 6. 2018 od 16.30 hodin
Dolní oblast Vítkovice
www.oldiesfestival.cz

Čtvrtý ročník nabídne fanouškům hudby z devadesátých let minulého století sedm kapel. Vše vyvrcholí after party s moderátorem Oldies festivalu Martinem Hájkem. „Proti loňsku jsme jednu kapelu přidali. Věřím, že každý z vystupujících si najde své příznivce,“ řekl ředitel festivalu Jan Válek. Novinkou je, že areál DOV se otevře návštěvníkům už ve 12 hodin.

Největší hvězdy: Pharao, Real McCoy, Masterboy and Beatrix Delgado, Sin with Sebastian, Maxx, DJ Quicksilver, E-Rotic
Vstupenky: 590 korun (www.ticketstream.cz)

Zdroj: https://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/ostravu-v-cervnu-ceka-sedm-velkych-festivalu-podivejte-se-ktere-to-jsou-20180520.html

 

Pin It on Pinterest