Park za kinem Luna v Ostravě–Výškovicích byl od října 2020 zcela revitalizován. Areál sídlící naproti základních škol na ulici Kosmonautů 13 a 15 se kompletně změnil. Pojďte se podívat.

Revitalizovaný prostor, s novým názvem Zeleň za Lunou, vymezují ulice Patrice Lumumby, Kosmonautů a ulice Průkopnická v Ostravě – Výškovicích. Park navazuje na již dříve vybudované dětské hřiště.

V areálu jsou nové chodníky pro pěší a kočárky. Pro sportovce jezdící na kolečkových bruslích, popřípadě koloběžkách je připraven asfaltový ovál. Uprostřed areálu je vybudováno nové parkourové hřiště s krásně barevným bezpečnostním povrchem. Hřiště sousedí s dalším sportovištěm, kde jsou instalované dva stoly na stolní tenis.

V areálu je zavedeno zcela nové veřejné osvětlení. Pro odpočinek a regeneraci je návštěvníkům k dispozici 75 laviček, koše na odpadky a dvě pítka. Areál doplňují čtyři informační tabule.

Objednavatelem nového rekreačně sportovního stánku Zeleň za Lunou v Ostravě – Výškovicích je Statutární město Ostrava a městský obvod Ostrava – Jih.

Zpracovatel projektové dokumentace : JCKO, projekt &vozovky s.r.o.. Zhotovitel : STAVIA – silniční stavby, a.s. Náklady na realizaci 15,1 milion korun.

Dle vedoucího investičního odboru Ing. Stanislava Šplíchala bude dokončené dílo převzato okolo 9. srpna 2021, ale až do vydání kolaudačního souhlasu zůstane areál oplocen, tedy ještě znepřístupněn. Vydání kolaudačních povolení se předpokládá v průběhu září 2021.

Zdroj: Parku za kinem Luna ve Vyškovicích září novotou. Podívejte, jak se změnil – Moravskoslezský deník

%d bloggers like this: