Spojovatelka Úmob Ostrava-Jih: 599 444 444 info@ostrava-jih.info

Náš obvod již druhým rokem věnoval prvňáčkům místních základních škol knížku Příhody malé surikaty. Hlavní děj pohádkového příběhu se odehrává přímo v obvodu, převážně v Bělském lese, ve kterém budou od příštího týdne v rámci tzv. Surikatí stezky umístěny tři fotopanely s motivy a postavičkami z knížky.

Stezku si jako první projdou letošní prvňáčci, které v úterý 17. 9. a ve čtvrtek 19. 9. čeká v Lesní škole v Zábřehu doprovodný program i autorky a ilustrátorka knížky. Pro veřejnost je autogramiáda připravena na úterní odpoledne.

Pro radost malých, a snad i velkých, jsme se rozhodli pohádkový příběh, odehrávající se převážně v našem obvodu, zhmotnit prostřednictvím tří fotopanelů a vytvořit tak pohádkovou Surikatí stezku. Návštěvníci Bělského lesa se na ní mohou potkat s postavičkami z knížky – Suri,  kamarády Lesňáčky i surikatí rodinkou a při focení se stát součástí příběhu. Na pohádkové putování po surikatí stezce se mohou vydat všichni, kdo zavítají do zelené oázy našeho městského obvodu – Bělského lesa. Panely budou umístěny v prostoru rekreační zóny v blízkosti Lesní školy,“ zve starosta Martin Bednář. „Velký dík patří společnosti Ostravské městské lesy a zeleň, která s námi dlouhodobě ochotně spolupracuje a díky níž je Bělský les vyhledávaným relaxačním místem našich občanů,“ řekl starosta.

Kromě dvoudenního dopoledního programu, na který se přihlásilo téměř 400 prvňáčků místních škol, se v úterý 17. 9. 2019 odpoledne od 16 do 17 hodin uskuteční v areálu Lesní školy na ul. Ant. Brože 2 v Zábřehu také setkání a autogramiáda s tvůrci knihy. Na místě budou přítomny autorky Jarmila Dolanská a Petra Becherová. Z druhé strany republiky přijede také známá ilustrátorka Barbara Issa Wagnerová. Knihu bude možno si na místě zakoupit.

Kniha bude od poloviny září k zapůjčení v pobočkách Knihovny města Ostravy v obvodu a k prodeji v DK K-Trio v Hrabůvce.

Zdroj: Po surikatí stezce na autogramiádu pohádkové knížky — Čeština

Pin It on Pinterest